Bezcześciły cmentarz. Są w rękach policji, zobacz jak się tłumaczą

bezcześciły

Bezcześciły cmentarz, jednakże są już w rękach policji. Nastolatki, które w ostatnich dniach zasłynęły z sesji na nagrobkach na jednym z łódzkich cmentarzy, dosięgnęła sprawiedliwość. Jedna z nich, wraz z matką, sama zgłosiła się na policję. Drugą funkcjonariusze znaleźli w jej domu. Zobacz tłumaczenia dziewczyn, które nie uszanowały miejsca pochówku zmarłych.

Bezcześciły cmentarz – są już w rękach policji

O sprawie w ostatnich dniach było niesamowicie głośno w całej Polsce. Wszystko zaczęło się od tego, że pewne nastolatki postanowiły wybrać się na cmentarz. Tam ich zachowanie było karygodne – chodziły po nagrobkach, skakały po nich, zabierały znicze i kwiaty. Co więcej – wszystko opublikowały w sieci. Internauci okazali się bezlitośni i szybko wzięli sprawy w swoje ręce, doszukując się na własną rękę ich tożsamości. Sprawą zainteresowała się także policja. Jak się okazało – były to skuteczne działanie. Obie młodociane odpowiedzą za swoje nieprzemyślane czyny.

Chciały zwrócić na siebie uwagę

Okazało się, że nastolatki które rozpętały medialną burzę, mają po 14 lat. Jednakże, nie potrafiły dokładnie wyjaśnić, dlaczego zdecydowały się na takie a nie inne zachowanie. Przyznały że było to działanie nieprzemyślane, prawdopodobnie skierowane na zwrócenie na siebie uwagi.

Młodociane usłyszały zarzut znieważenia miejsca pochówku. Do tego doszedł także zarzut ograbienia tegoż miejsca. Jako że są niepełnoletnie, o tym co dalej, zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich. W innym wypadku, za powyższe wykroczenie grozić mogłoby im nawet do 8 lat więzienia.

skandal na cmentarzu

ZOBACZ TAKŻE: HULAJNOGI NA MORSKIE OKO ZAMIAST KONI? TPD JEST NA NIE!

źródło zdjęcia: materiały policji

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.