Atak nożownika – ewakuowano centrum handlowe, są poszkodowani [wideo]

Atak nożownika w centrum handlowym w Manchesterze. Takie informacje przekazały brytyjskie media. Niestety 5 osób zostało rannych, a na miejscu działają służby ratownicze. Napastnika na szczęście zatrzymała policja.

Atak nożownika w centrum handlowym

Jak podaje portal BBC, do zdarzenia doszło wczesnym po południem w centrum handlowym Arndale w Manchesterze. 40-letni mężczyzna ranił nożem osoby przebywające w kawiarni Starbucks. Wezwano odpowiednie służby, które zadecydowały, aby ewakuować galerie handlową.

Nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych, jednak cała sytuacja mogła skończyć się tragicznie. Na tę chwilę mowa o pięciu rannych osobach. Jednak to podstawowe informacje, które zapewne w późniejszym czasie się zaktualizują. Dzięki bardzo szybkiej i sprawnej akcji zaangażowanych w całe zdarzenie służb ratowniczych, udało się schwytać napastnika. Wiadomo, iż jest to 40-letni mężczyzna. W sieci pojawiło się nagranie z zatrzymania nożownika, przy użyciu paralizatora.

 

Według jednego ze świadków, mężczyzna biegał z nożem i rzucał się na klientów kawiarni. O całej sprawie wypowiedział się Boris Johnson, publikując post na Twitterze:

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.