3 rekordy wysokich temperatur pobite: Belgia, Holandia, Niemcy

Coraz częściej nad Europą panują takie upały, że na wakacje nie trzeba nawet lecieć w tropiki. Aktualnie przez ten obszar przechodzi kolejna fala. W poszczególnych miejscach odnotowano zadziwiające liczby. 3 rekordy wysokich temperatur pobite w Belgii, Holandii oraz w Niemczech. I na tym jeszcze nie koniec.

Rekordowe temperatury w Europie

Aktualnie nad Europą panuje kolejna fala upałów, dlatego warto pamiętać o zastosowaniu kilku kroków, jak sobie z nimi radzić. Również pamiętajcie o mieszkaniu, gdyż je też należy ochłodzić. Znajdziecie na to sposoby tutaj.

Holandia upalna jak nigdy

W tym kraju zanotowano temperatury dochodzące prawie do 40 stopni Celsjusza. W środę w dwóch miastach doszło do 38 i 39 stopni. To pobicie rekordu z 1944 roku, czyli przez 75 lat się nie udało tego zrobić.

Belgia również w pierwszej trójce

W belgijskiej bazie wojskowej w Kleine-Broger termometr wskazał 39,9 stopni Celsjusza. Wydano ostrzeżenie 3 stopnia. Dodatkowo instytut meteorologiczny podał informację, że takich upałów nie było od 1833 roku, czyli od początku pomiarów.

Jednak najwyższe temperatury odnotowano we Francji. Tam z kolei wskaźnik na termometrze pokazał aż 41,6 stopni. Najgorsze jest to, że temperatury mają jeszcze rosnąć, dlatego władze ostrzegają, gdyż są podejrzenia o przekroczenie nawet 42 stopni.

Polska: również ostrzeżenia

To nie jedyne miejsca, gdzie ma być tak gorąco. Jednak w nich zanotowano największy wzrost. Warto sprawdzić również, jak sytuacja wygląda w naszym kraju. Żółte alarmy pojawiły się w województwach: wielkopolskim, opolskim, zachodniopomorskim czy dolnośląskim.


W Europie zanotowano 3 rekordy wysokich temperatur, co może spowodować kolejne w przyszłości.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.