29. Finał WOŚP odbędzie się 10.01.2021 roku, czyli klasycznie – w drugą niedzielę stycznia. Fundusze zebrane podczas przyszłorocznej akcji po raz drugi zostaną przekazane na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii oraz diagnostyki głowy. Pandemia koronawirusa sprawiła, że finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie wyglądał nieco inaczej niż dotychczas.
29. Finał WOŚP – znamy termin i cel zbiórki!
W przyszłym roku, tak jak wskazuje tradycja, Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w drugą niedzielę stycznia, czyli 10.01.2021 roku. Nie da się ukryć, że pandemia koronawirusa pokrzyżowała wszystkim plany i tegoroczna akcja odbędzie się na nieco innych warunkach. Organizatorzy zadecydowali, że wszystkie koncerty odbędą się w studiu i będą transmitowane na żywo za pośrednictwem stacji TVN. W Warszawie zagrają: Piotr Bukartyk, Zenek i ØRGANEK. Relację będzie można oglądać również w internecie. WOŚP oprócz jednodniowej zbiórki publicznej zorganizował wiele zbiórek internetowych. Hasłem 29. finału WOŚP będzie „Finał z głową”. Transmisja z tego wielkiego wydarzenia rozpocznie się już wieczorem 9 stycznia.
Warto dodać, że rejestracja Sztabów potrwa jeszcze do 16 listopada 2020 roku. Do tej pory zarejestrowało się 830 Sztabów z Polski i ze świata.
ZOBACZ TAKŻE: TANIEC NA RURZE PODCZAS FINAŁU WOŚP PODZIELIŁ SPOŁECZEŃSTWO
Zebrane w akcji pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii oraz diagnostyki głowy.
Fundacja WOŚP ma zamiar zebrać pieniądze na zakup takich sprzętów jak m.in.:
- zestawy endoskopów laryngologicznych
- endoskopy giętkie
- zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych
- egzoskopy
- lasery diodowe
- nawigacje optyczne otolaryngologiczne
- koblatory do operacji migdałków
- aparaty USG i RTG
- kardiomonitory
- lampy czołowe
- lampy operacyjne
- polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego
Te nowoczesne i bardzo specjalistyczne urządzenia w chwili obecnej są niezbędne w nowoczesnej chirurgii laryngologicznej. Stanowią zazwyczaj podstawowe wyposażenie laryngologicznych sal operacyjnych. Praca bez możliwości korzystania z takich sprzętów może powodować wzrost ryzyka powikłań. Wydłużanie zabiegów bezpośrednio wpływa na proces leczenia i rekonwalescencji u małych pacjentów – poinformował Tomasz Grochowski z Centrum Zdrowia Dziecka.
źródło: wosp.org.pl, kronika24.pl