10 rzeczy które ułatwią ci życie! Wiedziałeś że tak się robi?

10 rzeczy które ułatwią ci życie! Stykamy się z nimi każdego dnia, jednak czy wiecie, że często używamy ich źle? Wszystko przez to, że nikt nigdy nie wyjaśnił, jak powinno się z nich korzystać! Teraz może się to zmienić. Sprawdź ukryte funkcje rzeczy codziennego użytku. Ten poradnik sprawi, że zaskoczysz znajomych, a także sam zaczniesz używać danych wskazówek.

10 rzeczy o których zastosowaniu nie mieliście pojęcia
10. Po której stronie mam wlew do baku z paliwem?

Klasyczna, typowa sytuacja ze stacji benzynowej. Wjeżdżamy pod dystrybutory z paliwem i nagle pojawia się myśl – z której strony podjechać, abym nie miał problemów z zatankowaniem? Bak mam z lewej czy z prawej strony? Najczęściej zdarza się to, gdy chcemy zatankować pojazd wypożyczony lub nowy tudzież firmowy. Producenci samochodów przewidzieli to, dzięki czemu w większości aut na wskaźniku poziomu paliwa znajduje się strzałka skierowana odpowiednio w prawo lub w lewo. To właśnie ona pokazuje, z której strony w naszym pojeździe znajduje się bak!

9. Jak sprawdzić czy jedzenie zagrzane w mikrofalówce jest już ciepłe?

Kolejna sytuacja rodem z życia codziennego. Ile razy grzałeś coś w mikrofalówce i po wyjęciu okazywało się, że ciepła jest jedynie wierzchnia warstwa posiłku? Od teraz może się to zmienić. Jak sprawdzić czy cała potrawa się zagrzała? Dotknij naczynie od spodu – jeśli dół talerza tudzież miski będzie ciepły lub gorący, oznacza to, że jedzenie jest już zagrzane.

8. Nalewanie soku lub mleka z kartonu to udręka? Już nie!

Impreza, śniadanie, kolacja, cokolwiek. W każdej z wymienionych sytuacji może przyjść sytuacja, gdy nalewamy do szklanki sok z kartonu. Znacie to uczucie, gdy strumień jest rwany, trudno nad nim zapanować i oblewamy wszystko wokół? Wystarczy, że odwrócicie karton tak, aby korek był na dole – wtedy strumień napoju lub mleka będzie spokojny, równy, łatwo będzie go przerwać. Obrazek idealnie wyjaśnia, jak należy postępować.

10 rzeczy które ułatwią ci życie
7. Jak wyrywać „zielone” z truskawki?

Temat jak najbardziej na czasie – sezon na truskawki w pełni. Bardzo często jednak uciążliwe okazuje się usuwanie jej zielonej części, czyli tak zwanej łodygi. Zdarza się, że robiąc to palcami urywamy ją w połowie, a rdzeń zostaje w środku, przez co jedzenie truskawek nie jest już tak przyjemne. Jest jednak jeden łatwy sposób – użyj słomki lub pałeczki, przebij ją przez owoc i miej pewność, że pozbyłeś się intruza na dobre!

6. Nie wiesz co zrobić z łyżką podczas gotowania?

Kolejna niezwykle popularna sytuacja. Gotujesz, mieszasz swój przysmak, jednak nie jest on jeszcze gotowy. Łyżka będzie potrzebna za moment, więc nie opłaca się jej myć. Tym samym nie powinna ona znajdować się w gorącym jedzeniu. Położenie jej na blacie z kolei, spowoduje, że jedynie nabrudzimy. Co zatem zrobić? Dużo garnków ma mały otwór na rączce, uchwycie – zrób z niego kaburę na łyżkę! Wsadź ją tam – będzie wygodnie, poręcznie, a także czysto.

5. Jak przekreślić coś tak, aby nie dało się tego odczytać?

Wstydliwy błąd? Łatwa pomyłka? Nie chcesz, aby ktoś rozszyfrował to, co nieudolnie zapisałeś? Jest na to bardzo prosty sposób. Z dawien dawna przywykło się, aby kreślić nieudane wpisy prostą linią. Wtedy jednak z łatwością można odczytać to, co chciało się zamaskować. Zrób bazgroły, pozapisuj na danym wyrazie inne słowa! To skutecznie uniemożliwi odczytanie pierwotnej wersji.

10 rzeczy, o których nie miałeś pojęcia!
4. Jak wygodnie zjeść chińszczyznę?

Lubicie chińszczyznę? Mało kto za nią nie przepada! Jest to sposób na szybkie i smaczne danie, która da energię na kolejne godziny, choćby w pracy. Często jednak jedzenie z pudełka przyprawia o dreszcze. Jest jednak na to sposób – poczuj się tak, jakbyś jadł z talerza! Rozłóż pojemnik w który zapakowane jest jedzenie! Wtedy stanie się on imitacją talerza i zjesz swój obiad bez problemu.

A więc czas na 3 pierwsze pozycje – 10 rzeczy które ułatwia ci życie!
3. Jak szybko schłodzić napój w lodówce?

To także temat na czasie – idealny na panujące na zewnątrz upały. Chcesz szybki schłodzić napój w szklanej butelce ale nie wiesz jak to zrobić? Zanim picie odpowiednio się schłodzi, minie sporo czasu. No chyba że… owiniesz je zmoczonym papierem i dopiero wsadzisz do lodówki! Lub nawet zamrażarki. To naprawdę działa.

2. Jak jeść burgera, aby nic z niego nie wypadało?

To jest odwieczny problem podczas jedzenia wypasionych hamburgerów! Zwłaszcza, gdy w Polsce nastała na nie niemała moda. Jak jeść burgera, aby nie pobrudzić wszystkiego wokół jego dodatkami? Wystarczy złapać go w odpowiedni sposób? Jak? Wyjaśni to poniższa grafika:

1. Jak najwygodniej kroić chleb?

Znacie to uczucie, kiedy podczas krojenia chleba, pajdy są nierówne i postrzępione? Jest jednak jeden niezwykle prosty trick, który sprawi, że pieczywo będzie kroić się równo, wygodnie i bez żadnego problemu! Po prostu odwróć chleb pleckami do góry i zacznij kroić go właśnie w ten sposób! Większa powierzchnia do cięcia sprawdza się naprawdę dobrze.

10 rzeczy które ułatwią ci życie – uwierzcie, jest ich jeszcze więcej! Kolejne odsłony już niebawem na NASZEJ STRONIE!

źródło: buzzfeed.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.