Te seriale znikną z Netflixa! Co zobaczymy w czerwcu?

Niewątpliwie każdy z nas kojarzy giganta streamingowego jakim jest Netflix. To wiodąca na świecie usługa przesyłania strumieniowego do oglądania zarówno seriali telewizyjnych, jak i filmów. Na chwilę obecną jest dostępna niemalże na całym świecie. Niektóre seriale jednak znikną niedługo z Netflixa! Sprawdź, dlaczego.

Netflix kontra konkurencja

Oto dlaczego niektóre seriale znikną niedługo z Netflixa!

Jedne z najpopularniejszych programów dostępnych na tym serwisie wcale nie są jego własnością! Należą one bowiem do firm, które planują stanowić konkurencję dla Netflixa. W rezultacie wiele programów może zostać zdjętych z tego portalu w ciągu najbliższych kilku lat.

Więcej niż 50% programów na Netflixie nie jest jego własnością

Jeśli jesteś zagorzałym fanem serialu „The Office”, „Gossip Girl” czy  „Grey’s Anatomy”, powinieneś się cieszyć z ich dostępności na Netflixie póki możesz! Okazało się, że ponad połowa wszystkich z 50 najbardziej popularnych programów dostępnych na tej platformie należy do firm, które planują uruchomienie własnych witryn streamingowych.

Do tych firm należą między innymi: Disney oraz przejmowany przez niego Fox, NBC Universal, a także Warner Media. Konkurenci nie tylko straszą wycofaniem programów z witryny, ale również obciążeniem go ogromną karą. Dla przykładu, w listopadzie Netflix zapłacił Warner Media aż 100 milionów dolarów! Wszystko po to, żeby mieć na wyłączność prawo do serialu „Friends” do roku 2019. Oczywiście jest to zrozumiałe, ponieważ według strony Jumpshot, „Friends” to drugi najczęściej oglądany serial na Netflixie. Miejsce pierwsze zajmuje „The Office”, należący do amerykańskiej korporacji mediowej NBCU.

Poniżej zobaczycie dane dotyczące seriali i filmów wyświetlanych na Netflix w przeglądarkach internetowych od stycznia do listopada w 2018 roku. Na czerwono oznaczone zostały tytuły nie będące własnością platformy.

Jakie seriale trafią na platformę Netflix w czerwcu?

7 czerwca zadebiutują nowe odcinki „Miejskich opowieści” oraz „Opowieści z San Francisco”, czyli nowa 10-odcinkowa produkcja. Również w tym samym dniu zadebiutuje już trzeci sezon „Designated Survivor”. Dodatkowo,  już 14 czerwca będziemy niecierpliwie czekać na premierę oryginalnego indyjskiego serialu „Jinn”. Czy oglądaliście pierwszy sezon serialu „Dark”? To świetnie, bo już 21 czerwca będziecie mogli wygodnie usiąść i obejrzeć drugi sezon!

źródło zdjęć: MEME, GRM DAILY

autor: OS