Tauron Nowa Muzyka 2019: [miejsce, bilety, line-up]

Jakiś czas temu przygotowaliśmy dla was najważniejsze informacje o OFF Festiwalu, który odbywa się w Katowicach. Ale to miejsce szykuje dla nas jeszcze jedno wydarzenie, na które warto się wybrać. Tauron Nowa Muzyka 2019. Zebraliśmy najważniejsze informacje o tym, co powinniście wiedzieć. 

Tauron Nowa Muzyka o festiwalu

Pierwsza edycja odbyła się w 2006 roku w Katowicach, natomiast dwie kolejne w Cieszynie. Jednak potem szybko na mapie pojawiły się znowu Katowice i tak już zostało. Jeżeli jeszcze nie gościliście na tej imprezie, zachęcamy aby jak najszybciej to zrobić. Festiwal w latach 2010, 2012 oraz 2014 został laureatem nagrody European Festival Awards w kategorii Najlepszy Mały Europejski Festiwal. Jakich rytmów możemy się tam spodziewać? Przede wszystkim muzyki elektronicznej, jazzu czy typowo tanecznych klimatów. Podczas wcześniejszych edycji, swoją obecnością zaszczycili: Tyler, the Creator,  Flying Lotus, Bonobo czy Fever Ray. 

Tauron Nowa Muzyka 2019 bilety

Karnet trzydniowy to koszt 389 zł. Karnet dwudniowy można kupić w cenie 329 złotych na stronach Ticketmaster lub Going oraz w sieci salonów Empik. Jeżeli nie macie czasu zagościć na tak długo, można również kupić karnet jednodniowy za 199 zł. Cena może ulec zmianie do 229 zł od 15 czerwca.

Tauron Nowa Muzyka 2019 line-up

W tym roku każdy znajdzie coś dla siebie! Organizatorzy zrobili kawał dobrej roboty. Pierwszym najciekawszym punktem jest brytyjski raper Skepta. W poprzednim roku grał w Progresji. Jego koncerty są wyprzedane a rytmy grime’u rozpalają serca fanów na całym świecie.

Pojawi się również Apparat Live, czyli Sasha Ring. Większość ludzi zna go również z działalności w grupie Moderat. No i w końcu Kraftwerk 3-D, czyli pionierzy muzyki elektronicznej o światowej sławie. Resztę artystów znajdziecie na zdjęciu poniżej.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.