Śródziemie w Minecrafcie! Budują je od 9 lat!

 

Dzisiaj chcielibyśmy pokazać Wam co przez ostatnie 9 lat robiła pewna grupa ludzi z całego świata. Trzeba przyznać, że efekt ich pracy robi ogromne wrażenie, ponieważ przez ostatnie 9 lat budowali fikcyjny świat – Śródziemie w Minecrafcie!

 

Jeżeli jesteście fanami powieści J.R.R. Tolkiena, to doskonale wiecie, że Śródziemie jest fikcyjną krainą na której toczy się akcja większości legendarium Tolkiena.

Śródziemie w Minecrafcie

Przez ostatnie 9 lat, każdego dnia, nawet w święta grupa ludzi z całego świata budowała swój własny kawałek świata. Projekt nosi nazwę Minecraft Middle Earth i wymaga ogromnej ilości pracy. Nagrodą jest tylko i wyłącznie satysfakcja.

Arkadiuszowi Stando z WP Tech udało się skontaktować z 31-letnim Michielem z Holandii, który przez ostatnie 7,5 roku budował Śródziemie. Ciekawostką jest to, że mężczyzna na co dzień jest lekarzem.

Michiel zaznaczył, że ma rodzinę, bliskich, a także pracuje. Mimo wszystko podkreślił, że znajduje czas na wszystko. Każdego dnia spędzał nad projektem po kilka godzin, jednak udało mu się to pogodzić z prowadzeniem normalnego życia.

31-latek przyznał, że na początku jego rodzina miała problemy z akceptacją tego czym mężczyzna się zajmuje. Jednak później docenili efekty jego pracy oraz to ilu wspaniałych ludzi poznał.

Od czego się zaczęło?

A wszystko zaczęło się od tego, że jeden z Youtuberów prawie dekadę temu przechwalał się swoimi budowlami w Mincerafcie. Wtedy ktoś mu rzucił wyzwanie, że nie uda mu się zbudować Morii, czyli podziemnego krasnoludzkiego miasta. W ten oto sposób w 2010 roku rozpoczęła się przygoda z Minecraft Middle Earth.

Ciężko określić ilu ludzi pracowało nad projektem, ale wiadomo, że w ciągu 9 lat projekt zebrał około 15 000 użytkowników. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie każdy z nich pomagał budować „świat”. Sporo ludzi wchodziło na serwer aby tylko popatrzeć na efekty pracy. Dodatkowo, aby móc budować Śródziemie, trzeba było mieć specjalne uprawnienia do budowy, a na to już trzeba było sobie zasłużyć.

Aby zbudować taki świat potrzeba wielkiej organizacji. Trzeba wykazać, że potrafi się to robić. Nad wszystkim czuwa cała struktura administracyjna.

Ciekawostką jest to, że projekt zatrudnia ludzi do budowania Śródziemia. Na popularnym wśród graczy komunikatorze Discordzie, można znaleźć różne ogłoszenia. Potrzeba ludzi do najróżniejszych czynności – od prostych takich jak sadzenie trawy czy kopanie rzek do bardziej zaawansowanych rzeczy takich jak odtwarzanie realistycznych ruin.

Michiel uważa, że budowa Śródziemia nigdy się nie skończy. Cały czas jest coś do zrobienia, a świat jest ogromny. W całej układance brakuje jeszcze najważniejszego miejsca – Mordoru, który jest tak ogromny, że budowa potrwa z pewnością kolejnych kilka lat. Trzeba także podkreślić, że Minecraft cały czas się rozwija, więc cały będzie można wszystko ulepszać i upiększać, tak aby bardziej oddać realizm.


źródło zdjęć: MCME