Skąd czerpać kulinarne inspiracje na przepisy? Mamy kilka propozycji.

Ile razy zastanawiałeś się skąd czerpać kulinarne inspiracje na przepisy? Chciałeś dobrze wypaść wśród znajomych, zaimponować rodzinie, czy po prostu przygotować smaczny posiłek tylko dla siebie? Jeśli nuda wkradła się do Twojej kuchni, obowiązkowo sprawdź, gdzie szukać inspiracji, aby szybko się jej pozbyć.

Inspiracje ze stron internetowych

Jak wiadomo w sieci można znaleźć niemalże wszystko, dlatego będzie ona pomocna również w tym przypadku. Szukając inspiracji kulinarnych warto przejrzeć stronę yummly.com, znajdziemy tam wiele przepisów sprawdzonych przez internautów oraz pomocne filmiki przy ich wykonaniu. Dodatkową zaletą jest to, że po zalogowaniu można wybrać własne preferencje żywieniowe, w rezultacie strona wybiera przepisy dostosowane do nich. To duże ułatwienie dla osób na diecie i nietolerujących niektórych produktów.

Pomysłowy lunchbox

Fablunch.com to zarówno kanał na Youtube, jak również blog. Prowadzi go właścicielka firmy o tej samej nazwie. Zajmuje się ona produkcją pudełek na lunch, a dochód ze sprzedaży przeznacza na posiłki dla dzieci w krajach, w których panuje głód. Warto zaznaczyć, że w tych przepisach nie znajdziemy ciężkich warzyw strączkowych.

Zachodnie inspiracje

Następną stroną internetową, na której każdy znajdzie coś dla siebie jest prowadzony przez gotującą parę hotforfoodblog.com. Głównie są to przepisy zaczerpnięte z kuchni zachodniej.  Pokazują oni, że każdy z nas może być kreatywny w kuchni, a do stworzenia pysznej przekąski nie są potrzebne wyszukane produkty, jedynie odrobina chęci i improwizacji.

Vege fastfood

Wśród osób uwielbiających posiłki vege, a zarazem fastfood najlepszym rozwiązaniem będzie kanał theedgyveg.com. Oprócz inspiracji na posiłki, znajdują się tam również przepisy na desery i różnego rodzaju ciasta. Co prawda nie są one promujące obecnie zdrowe odżywianie, ale najważniejsze, że bardzo smaczne!

Minimalizm w jedzeniu

Jenny Mustard (jennymustard.com) połączyła minimalizm, którym kieruje się w życiu codziennym z gotowaniem. Konsekwencją są posiłki promujące jedzenie produktów bez zbędnych udziwnień i czasochłonnych przygotowań.

Książki kucharskie

Nie tylko Internet oferuje nam inspiracje kulinarne, ale również tradycyjne książki kucharskie. Pozycje, które zasługują na szczególną uwagę to Jadłonomia i Smakowita Ella. Warto zaznaczyć, że one również mają odnośniki na stronach internetowych.

Vege inspiracje z Instagrama

Na profilu @bestofvegan znajdziemy całą masę ciekawych i sprawdzonych pomysłów od internautów. Pośród nich można znaleźć prawdziwe perełki, a na widok zdjęć aż ślinka cieknie!

Jak widać Internet to kopalnia inspiracji kulinarnych przepisów. Jeżeli chcesz wiedzieć skąd czerpać inspiracje kulinarne na przepisy, aby nie poddać się rutynie koniecznie sprawdź nasze propozycje!

Poniżej znajduje się link do filmu z opisanymi pozycjami: