Ranking 5 najlepszych kryminałów. Koniecznie sprawdźcie!

Nie znamy osoby, która nie lubi czytać książek. Wszyscy mamy swoje ulubione gatunki. Jednych wciąga powieść fantastyczna, a inni wygodnie rozsiadają się w fotelu z tomikiem poezji. Dzisiaj specjalnie dla was przygotowaliśmy ranking 5 najlepszych kryminałów. Zaproponujemy wam 5 niesamowitych dzieł, dzięki którym ekscytująco spędzicie niejeden wieczór!

Mroczny zaułek

To ciekawe połączenie thrillera psychologicznego z dramatem sądowym autorstwa Louise Doughty. Pisarka prezentuje nam niewątpliwie mroczną, ale jakże seksowną powieść. Bohaterką jest Yvonne Carmichael, która bezgranicznie poświęcała się pracy, aby zrealizować swoje największe marzenia. Ma dwójkę wspaniałych dzieci, śliczny dom, szczęśliwe małżeństwo, a także sukces w dziedzinie genetyki. Jednak pewnego razu, jej życie stanęło na głowie. Romans, zbrodnie oraz dramaty stały się normalnością. W końcu musiała stanąć przed sądem. Czy poniesie konsekwencje za swoje czyny?

Sześć kobiet w śniegu (nie licząc suki)

Autorką tej książki jest Anna Fryczkowska. Z pozoru to przyjemna opowieść o przyjaciółkach, które spędzają wspólnie kobiecy wieczór. Litry wina, luksusowa willa i dzielenie się najskrytszymi sekretami. Właśnie tak miała wyglądać ich noc. Jednak ostatecznie skończyła się morderstwem. Kto zabił ich przyjaciółkę? Może to była jedna z nich? Kobiety postanowiły nie czekać na przyjazd policji i same wszczęły śledztwo!

Diabelska gra

To następna książka Angeli Marsons, która jest znana z bestsellerowego Niemego krzyku. W powieści możemy się spodziewać wielu okrutnych scen. Głównymi bohaterkami są dwie kobiety, jedna to socjopatka, a druga natomiast detektyw policji. Obie skrywają mroczne tajemnice. Ich drogi się spotykają i zaczynają ze sobą walczyć. Przeciwniczki zostawiają za sobą wiele ofiar. Śmierć jest już bardzo blisko.

Zaginiony

Billy Wilkinson to piętnastoletni bohater książki C. L. Taylor. Pewnej nocy po prostu zaginął. Wzbudza przy tym poczucie winy w każdym członku swojej rodziny. Wszyscy najbliżsi skrywają przed sobą sekrety. Dlatego nikt nie jest w stanie znaleźć Bille’ego. Jego matka jest na skraju szaleństwa. Lekarka jej zachowanie tłumaczy stresem, jednak pewnego dnia jej pacjentka budzi się cała we krwi. Zaginione dziecko, wielka tajemnica to tylko niektóre z wątków poruszonych w książce.

Już mnie nie oszukasz

Kolejna świetna książka Harlana Cobena. Główną bohaterką jest Maya Stern, która wróciła z misji z Iraku. Była pani oficer wiodła spokojne życie ze swoją dwuletnią córeczką. Aż pewnego razu na jej drodze stanął jej martwy mąż. Powieść przyprawia o gęsią skórkę i czyta się ją z zapartym tchem, dlatego więcej zdradzić nie możemy!

Mamy nadzieję, że ranking 5 najlepszych kryminałów przypadł wam do gustu i skorzystacie z naszych propozycji.

Aleksandra S.

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku Biologia Medyczna. Ma słabość do dobrego jedzenia, podróży oraz zwierząt.