Przydatne gadżety do auta, czyli co warto wozić ze sobą

Każdy kierowca wie, że posiadanie auta to przede wszystkim komfort, ale jednocześnie bardzo często pasmo nieprzewidzianych zdarzeń. Jak się przygotować na nieprzewidziane sytuacje? Prezentujemy Wam przydatne gadżety do auta, z którymi życie będzie łatwiejsze.

 

Przydatne gadżety do auta – po co to wszystko?

Wakacje i piękna pogoda sprzyjają podróżom samochodowym. Jeździmy bowiem nie tylko do pracy, ale także na długie wyprawy. Przed tymi dłuższymi wypadami zrób przegląd techniczny pojazdu i upewnij się, że nie zepsuje się w trasie. Niemniej jednak nie wszystko da się przewidzieć. Przygotuj się na niespodziewane sytuacje.

Multitool

Podręczny, wielofunkcyjny gadżet możesz mieć w schowku albo przypiąć do kluczy. Obsługa tego narzędzia jest łatwa. Przyda się jeśli będzie wyposażony w:

  1. zbijak bocznej szyby w aucie
  2. przecinak pasów bezpieczeństwa
  3. sygnał świetlny
  4. alarm dźwiękowy o wysokim tonie
  5. białą latarkę LED.

Multitool może mieć oczywiście dużo więcej narzędzi. Sprawdzi się nie tylko w podróży, ale i w domu. Rozbudowany multitool ma także klucze i śrubokręty, szczypce, przecinak do drutu, zaciskacz do przewodów elektrycznych, otwieracz do butelek, linijkę, a nawet (co ważne dla pań) pilnik do paznokci.

Zestaw narzędzi

Na czas długiej podróży wyposaż się także w zestaw narzędziowy składający się z nasadek, końcówek wkrętakowych i tym podobnych akcesoriów. Ważne żeby elementy były z wysokogatunkowej stali i były odporne na odkształcenia. Jeśli kupisz zestaw w walizce, ułatwisz sobie transport i przechowywanie.

Prostownik

Wielu kierowcom wydaje się, że prostownik potrzebny jest tylko starym samochodom. Tymczasem niedomknięcie drzwi czy zostawienie włączonych świateł na noc mogą sprawić, że rano nie odpalisz swojego silnika. Jeśli w pobliżu nie ma drugiego auta i życzliwego kierowcy z klemami, prostownik będzie czymś na wagę złota. Dzięki wysokiej wydajności prostowników, są one bezpieczne dla akumulatora. Dodatkowo mają wbudowany amperomierz, który pozwala kontrolować ładowanie.

Światło chemiczne

Ostatnim przydatnym gadżetem do auta jest lekkie światło chemiczne. Jest bezpieczne w użytkowaniu i zapewni oświetlenie niezależnie od panujących warunków atmosferycznych czy temperatury. Dodatkowo nie wymaga zasilania. Żeby włączyć światło, wygnij rurkę do momentu pęknięcia wewnętrznych fiolek, a następnie energicznie nią potrząśnij. Czas świecenia to nawet 8 godzin.

Podsumowując, nie ważne gdzie się wybierasz i na jak długo, bądź przygotowany. Zaplanuj dobrze wyjazd i przygotuj się na niespodzianki.

Marta D

Absolwentka dziennikarstwa, kulturoznawstwa i fotografii – radiowiec z zawodu, kulturalny człowiek z wykształcenia, fotograf z pasji. Humanistka i umysł ścisły w jednym. Nie lubi zamykać się w ramach szablonowości. Uwielbia wyzwania, nowe miejsca i ciekawych ludzi.