Park of Poland. Park wodny. Kiedy otwarcie? Jak dojechać?

Park of Poland to niewątpliwie największy park wodny w Polsce! Powstaje on w mieście Wręcza, która znajduje się pod Mszczonowem. Zapewni wszystkim Polakom rozrywkę na najwyższym poziomie. Kiedy będziemy mogli skorzystać z atrakcji, jakie nam oferuje ten wielki aquapark?

Park of Poland co to jest?

To park wodny o ogromnej powierzchni 67 000 m². Oferuje atrakcje zarówno dla dzieci jak i dorosłych, a także starszych klientów obiektu. Dodatkowo, będzie działać cały rok. Następnym plusem są bezpłatne miejsca parkingowe dla 2 500 samochodów oraz 8 000 szafek dla gości. Cały projekt Suntago Wodny Świat jest finansowany przez środki własne inwestora, a także z kredytów bankowych.

Jak dojechać do Park of Poland?

Miejscowość Wręcza znajduje się niecałe 9 km od Mszczonowa. Aquapark Suntago Wodny Świat umiejscowiony będzie pomiędzy autostradą A2 a drogą ekspresową S8. Od Stanisławowa, w którym będzie się znajdował największy port lotniczy w Polsce, jest w odległości tylko 28 km. Z Warszawy dojedziemy tutaj w godzinę, natomiast z Łodzi zajmie to nam tylko 1,5 godziny, z Wrocławia do największego wodnego parku rozrywki mamy już niestety 3 godziny. Jednak czas spędzony w podróży jest tego warty, ponieważ atrakcje, które na nas czekają w tym aquaparku są niebywałe.

Park of Poland kiedy otwarcie?

Dokładna data, kiedy Aquapark Suntago Wodny Świat będzie otwarty nie jest znana. Przypuszczalnie będzie to za kilka miesięcy. Wiemy, że prace murarskie już się skończyły. Zainstalowano również specjalne filtry, które będą uzdatniały wodę. Są już nawet płytki w pierwszych basenach, a także marmurowe płyty w ekskluzywnych prysznicach. Teraz trwa etap montowania kolorowych zjeżdżalni. Cała budowa obiektu powinna się skończyć już jesienią tego roku. Inwestor zapowiedział, że otwarcie tego wielkiego aquaparku odbędzie się jeszcze w roku 2019. My już nie możemy się doczekać!

źródła zdjęć: Instagram, muratorplus

Aleksandra S.

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku Biologia Medyczna. Ma słabość do dobrego jedzenia, podróży oraz zwierząt.