Muzyczne hity lat 90′ i 00′! Jesteś pewien, że znasz je wszystkie?

Muzyczne hity lat 90′ i 00′! Wielu mówi, że muzyka w tamtych czasach miała w sobie pewien pierwiastek magii. Za dowód może posłużyć fakt, że do dziś wiele osób chętnie wraca do utworów sprzed lat. Wielu zakłada także, że osoby przed 25 rokiem życia z pewnością nie znają wielu z kultowych piosenek. Czy na pewno? Sprawdź największe hity lat 90′ i 00′ – poczuj się jak w wehikule czasu!

Największe hity lat 90′

Popularny serwis buzzfeed.com zapytał swoich użytkowników o najpopularniejsze hity lat 90′ oraz 00′. Tym samym chciano sprawdzić muzyczną świadomość społeczeństwa, oraz gusty jakimi ono się kieruje. Wyniki okazały się być bardzo interesujące. Wiele osób, nawet młodszych, uwielbia wracać tudzież nawet poznawać kulturę i branżę muzyczną tamtych czasów.

Wśród wymienianych propozycji pojawia się między innymi zespół OutKast z hitem „Hey Ya”. Czy jest ktokolwiek, kto nigdy go nie słyszał?

Idźmy jednak dalej. Wśród wymienionych propozycji znajdziemy także Britney Spears, która w omawianych czasach była na topie. Serca słuchaczy skradła między innymi kawałkiem „Toxic”. 

Największe hity lat 90 (remixy)

Wiele domówek i szkolnych dyskotek natomiast, nie mogło obyć się bez utworu „Crazy in Love” autorstwa Beyonce i Jay-Z. Nagranie to doczekało się wielu remixów i do dziś jest bardzo chętnie słuchane.

Nie inaczej jest z „Wannabe” – tym razem autorstwa uwielbianych swego czasu Spice Girls. Kawałek był nieodzowną częścią każdej imprezy, a nawet po dziś dzień, gdy tylko się go słyszy – twarz momentalnie się rozchmurza a nóżka skacze.

Wokalistki lat 90 zagraniczne

Ilu z – już dorosłych mężczyzn – pamięta swoje zachwyty nad młodziutką Avril Lavigne? Dziś już 34-letnia wokalistka, zasłynęła między innymi z hitu „Complicated”. Dużą sławę dał jej także popularny „Sk8er Boi”.

Nie sposób też zapomnieć o wspaniałej Nelly Furtado. Artystka wydała wiele wspaniałych hitów, jedna z jej piosenek była też oficjalnym hymnem Mistrzostw Europy w 2004 roku. My przypominamy takie utwory jak: „I’m Like A Bird”, „Maneater” oraz „Say It Right”.

Kultowe hity
Muzyczne hity lat 90′ i 00′

Z czasów lat 90′ oraz 00′ pochodzi także wiele innych kultowych hitów. Nie sposób wspomnieć tutaj o Oasis i „Wonderwall”. Na myśl przychodzą też takie utwory, jak choćby:

  • Bring Me to Life” Evanescence
  • Beautiful” Christina Aguilera
  • Livin’ la Vida Loca” Ricky Martin
  • Smells Like Teen Spirit” Nirvana
  • You Don’t Know My Name” Alicia Keys
  • Hey Mama” The Black Eyed Peas
  • Everybody” Backstreet Boys
  • Jenny from the Block” Jennifer Lopez
  • Yeah!” Usher

 

źródło zdjęć: youtube

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.