Matrix 4 oficjalnie! Keanu Reeves powraca!

 

Fani kultowej serii Matrix nie mogli sobie wymarzyć lepszego newsa! Kultowa cyberpunkowa trylogia powraca!

Matrix 4 oficjalnie!

Ostatnio Toby Emmerich, czyli prezes Warner Bros Picture Group oficjalnie zapowiedział, że pracują nad nowym filmem Matrix 4. Ponownie w rolach Neo i Trinity zobaczymy Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss. Za scenariusz do nowego filmu będzie odpowiadała Lana Wachowski.

„Jesteśmy niesamowicie podekscytowani powrotem do świata Matrixa z Laną u sterów. To prawdziwa wizjonerka i jesteśmy w pełni przekonani co do tego, że nowa odsłona Matrix zadowoli fanów”.

Wraz z Laną Wachowski scenariuszem zajmie się także Aleksander Hemon i Dawid Mitchell. Niestety, ale film wejdzie w fazę produkcji dopiero pod koniec 2020 roku. Z pewnością najnowsze dzieło Warner Bros zobaczylibyśmy wcześniej, ale w tym przypadku kwestii praw autorskich nie da się przeskoczyć. Do tego doszło sporo obowiązków, jakie ostatnio ma Keanu Reeves. Mowa tutaj o roli w Johnie Wicku 3 oraz w Toy Story 4, gdzie będzie podkładał głos (Duke Caboom).

Póki co nie wiadomo nic o fabule filmu – jest to tajemnica. Nie wiadomo także co z rolą Morfeusza, w którego wcielał się Laurence Fishbourne. Bardzo prawdopodobne, że zastąpi go młodszy aktor.

„Jestem bardzo szczęśliwa, że postacie, które wykreowaliśmy z Lilly ponad 20 lat temu ponownie wracają do życia oraz niezmiernie wdzięczna za to, że znów będę mogła pracować w gronie moich wspaniałych przyjaciół” – powiedziała Lana Wachowski.

Dla przypomnienia pierwsza część Matrixa miała premierę 31 marca 1999 roku. Film został nagrodzony czterema Oscarami i z pewnością zapisał się w historii kinematografii, jako jeden z najlepszych filmów tego gatunku. Matrix, Matrix: Reaktywacja oraz Matrix: Rewolucje zarobiły to tej pory łącznie 1,6 miliarda dolarów…

Nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać na kolejną, czwartą odsłonę tego kultowego filmu!