Co warto zobaczyć na Pomorzu? Zobacz nasze propozycje!

Co warto zobaczyć na Pomorzu? W naszej podróży po atrakcjach Polski, tym razem przemieszczamy się na północ. Zobacz atrakcje, jakie warto zobaczyć w tymże województwie! Pomorskie jest bowiem czymś więcej, niż jedynie plaża i może.

Co warto zobaczyć na Pomorzu?

Molo w Sopocie – nie można przejść obok niego obojętnie. To z dużą dozą prawdopodobieństwa najbardziej znane polskie morze. Jednocześnie jest to najdłuższa tego typu budowla nad Bałtykiem. Z pewnością największa atrakcja Sopotu.

Ulica Bohaterów Monte Cassino w Sopocie. Zostając w tym mieście, warto zatrzymać się na jego reprezentacyjnej ulicy. Jest strefą pieszą, prawa wjazdu nie mają nań samochody. Znajdziemy tam wiele restauracji, barów a nawet klubów. Zaopatrzymy się tam także w pamiątki.

Tajemnicze miejsca na Pomorzu

Obojętnie nie można przejść obok Muzeum Obrony Wybrzeża. Znajduje się ono na malowniczym, cudownym Helu. Znajdziemy tam niezwykle wiele eksponatów, dosłownie przenoszących nas w lata wojny. Wszystko działa na wyobraźnię i ma ogromną wartość edukacyjną. 

Krzywy Domek w Sopocie – ta atrakcje jest niezwykle… zakręcona. Znajduje się na omawianym wcześniej deptaku przy Bohaterów Monte Cassino. Mieszczą się w nim lokale gastronomiczne, salony gier, a także pomieszczenia handlowe. Uwagę przykuwa głównie jego niespotykany kształt.

Atrakcje dla dzieci na Pomorzu

Świetną atrakcją dla dzieci będzie z pewnością wizyta w Muzeum Figur Woskowych w Sopocie. Znajduje się tam spora liczba bardzo dobrze odwzorowanych słynnych osób w woskowej postaci. Świetnie spędzony czas gwarantowany.

Dom do Góry Nogami w Szymbarku – to z pewnością także przypadnie do gustu całym rodzinom z dziećmi. Oprócz tego można poznać tam historię Kaszub. Sam Dom jednak wywiera na wszystkich największe wrażenie. Mówi się, że organizm i ciało w jego środku szaleją i trudno utrzymać tam równowagę.

Tajemnicze miejsca na Pomorzu

Westerplatte – a więc nic innego, jak symbol wybuchu Drugiej Wojny Światowej. Miejsce historyczne, budzące respekt a momentami nawet grozę. Dla turystów jednak szczególne – z wielu względów. Znajduje się tam popularny pomnik, a także pozostałości po wojskowych zabudowach.

Wielkie wrażenie na turystach robi Gdyńska Torpedownia – i to mimo tego, że nie można do niej rzecz jasna wejść. Obiekt można podziwiać z daleka, ale i tak bardzo zapada w pamięci. Jest tajemniczy, nieco przerażający. Okryty tajemnicą, dumnie wynurza się z morza. 

Na sam koniec jeszcze raz wrócimy na Hel i tamtejsza Promenadę na Cyplu. To trasa spacerowa, przebiegająca właśnie przez najbardziej malownicze terenu Helu. Warto wybrać się tam z całą rodziną.

źródło zdjęć: trojmiasto.pl, pl.tripadvisor.com, helmuzeum.pl, krzywydomek.info, dziekowpordozy.pl, polskazdrona.eholiday.pl, hel.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.