Spacer w koronach drzew w Pomiechówku – ścieżka edukacyjna

Ostatnio pisaliśmy o spacerze w chmurach u naszych sąsiadów, czyli o czeskiej atrakcji w Dolni Morava. Jednak okazuje się, że w Polsce mamy podobną rozrywkę. Chodzi o spacer w koronach drzew w Pomiechówku. Ta ścieżka edukacyjna stała się bardzo popularna i ściąga turystów z wielu miejsc, którzy chcą sprawdzić dokładnie co to za punkt. 

Spacer w koronach drzew Pomiechówek

Na całym świecie istnieje wiele punktów widokowych, czy ścieżek na sporych wysokościach. Cieszą się one niemałą popularnością i są chętnie odwiedzane przez całe rodziny. Okazuje się, że jesienią 2018 roku, w Pomiechówku, powstało bardzo ciekawe miejsce. Mianowicie, platforma widokowa wśród koron drzew. To miejsce jest częścią Parku Dolina Wkry, znajdującego się niedaleko Warszawy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Ech, poczuć się przez chwilę jak ptak wędrując w koronach drzew, poznać tajniki leśnego życia mając za przewodnika wielkie tablice z rysunkami Emilii Dziubak, powariować na leśnym placu zabaw. I to wszystko niedaleko Warszawy. Za darmo. @rodzinnykompas odkrył cudne miejsce, Pomiechówek. Zajrzyjcie do nich koniecznie, bo to istna kopalnia pomysłów na mniejsze i większe wyprawy z dziećmi 💚💛🧡 🌲 🌳 ➡️ Jeśli tak, jak my, kochasz rodzinne podróże dołącz do naszej społeczności i obserwuj profil @podroze.rodzinne 🌳 ➡️ A jeśli masz ochotę podzielić się z innymi swoimi zdjęciami, wrażeniami z podróży, poradami oznacz swoje zdjęcie @podroze.rodzinne lub #podróżerodzinnepl. Najciekawsze zdjęcia udostepnimy na naszym profilu 🌳 🌲 🌳 #pomiechowek #spacerwkoronachdrzew #gdziezdzieckiem #polskadladzieci #atrakcjedladzieci #dzikiedzieci #wakacjezdzieckiem #visitpoland #takethekids #polandphotos #magicznapolska #magicalpoland #dzieckowpodróży #wanderlust #loveyourtimetogether #childhoodunplugged #instatata #instamatki #polskanaweekend #blogipodroznicze #polishtravelblogs #polishtravelbloggers #podrozepelneinspiracji #pokażdzieckupolskę #podróżezdziećmi #podrozezdzieckiem #zdzieckiem #polskatravel

Post udostępniony przez Podróże Rodzinne (@podroze.rodzinne)

Dodatkowo, cała konstrukcja znajduje się dość wysoko, jednak jest odpowiednio zabezpieczona. Dlatego, nie należy się martwić o swoje bezpieczeństwo. Poręcze dostosowano do ludzi dorosłych, jak i dzieci. W związku z tym, można zorganizować wspólny wypad.

Spacer wśród natury

Jeżeli chcecie odpocząć od miast i się wyciszyć, to jest świetnie rozwiązanie, gdyż pomoże w zrelaksowaniu się. Śpiew ptaków, korony drzew i spacer wśród natury, to idealnie warunki do odpoczynku. Jednak spacer po ścieżce może nas też trochę zmęczyć. Trochę aktywności się przyda!

Na tym obszarze znajduje się również wieża widokowa. Można tam wziąć lornetkę i podziwiać krajobrazy. Ścieżki dla biegaczy, rowerzystów oraz ławki, na których można odpoczywać. Na trasie pojawiły się przystanki dla najmłodszych, czyli edukacyjne miejsca, gdzie wasze dzieci mogą sobie poczytać czy pooglądać mini atrakcje np. plansze.

źródło zdjęcia: warszawa.naszemiasto.pl

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.