Laktator dla mam karmiących – jaki laktator wybrać?

Laktator dla mam karmiących to wybawienie w przypadku nawału mleka. To urządzenie jest niezwykle pomocne, dlatego też powinno się znaleźć w każdej wyprawce przyszłej mamy. Sklepy oferują szeroki wybór laktatorów, zarówno elektrycznych, jak i ręcznych. Który będzie najlepszy, jaki laktator wybrać?

Jaki laktator wybrać?

Przyszłe mamy często stają przed wyborem, który laktator wybrać – ręczny czy elektryczny? Może podwójny lub pojedynczy? Laktator dla mam karmiących to nie taka prosta sprawa! Laktator ręczny jest dużo tańszy, niż jego elektryczna wersja. Co więcej, jest cichy i dyskretny, więc bez problemu będziemy mogły z niego korzystać w różnych miejscach i sytuacjach. Jednak odciąganie mleka takim sprzętem jest bardzo pracochłonne, a w dodatku, nie zawsze bezproblemowe. Laktatory elektryczne są niewątpliwie prostsze oraz wygodniejsze w użyciu. Co więcej, naśladuje on naturalne ruchy ssania dziecka, więc pobudzanie gruczołu mlecznego do produkcji mleka będzie bardzo proste.

Laktator co to jest?

Laktator dla mam karmiących to urządzenie, dzięki któremu można odciągnąć mleko z piersi. Mleko wypływa z piersi za sprawą podciśnienia, które jest wytwarzane podczas ssania. Używanie takiego sprzętu jest bardzo komfortowe i pozwala mamie karmiącej zostawienie swojego dziecka pod opieką innej osoby, bez obawy, że będzie musiało zjeść mleko modyfikowane. Odciąganie pokarmu zarówno za użyciem laktatora ręcznego czy elektrycznego, odbywa się bez większych problemów. Tak naprawdę jego wybór zależy od preferencji matki karmiącej.

Laktator podwójny a laktator pojedynczy

Jeżeli chcemy odciągać pokarm sporadycznie, najlepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w laktator pojedynczy. Natomiast laktator podwójny sprawdzi się najlepiej wtedy, gdy odciąganie będzie miało miejsce regularnie. Na przykład, gdy kobieta musi szybko wrócić do pracy, ale nie chce, żeby jej dziecko dostawało mleko modyfikowane. W ten sposób za jednym razem, odciągnie pokarm z dwóch piersi, zaoszczędzi to wiele czasu. Co więcej, używanie takiego laktatora zapewnia zwiększenie produkcji mleka, ponieważ obie piersi są stymulowane. Dlatego też w ciągu takiego samego czasu, możemy uzyskać aż o 18% więcej mleka, niż przy odciąganiu laktatorem pojedynczym.

Aleksandra S.

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku Biologia Medyczna. Ma słabość do dobrego jedzenia, podróży oraz zwierząt.