Jak urządzić pokoik dziecięcy? Co kupić do pokoju dziecięcego?

Jak urządzić pokoik dziecięcy aby był funkcjonalny, a zarazem przytulny? Nawet najmniejszemu pomieszczeniu można dodać uroku. Nie musimy wydawać majątku na dekoracje i akcesoria. Dużą część możemy wykonać sami. Wystarczy tylko, ze dobierzemy odpowiedni kolor ścian, poduszki i zasłony w bajkowych bohaterów i już mamy zrobiony pokój dziecięcych marzeń.

Jak urządzić pokoik dziecięcy?

Musimy pamiętać, że dzieci w innych grupach wiekowych, mają inne potrzeby. Dlatego pokój 2-latka od pokoju 7-latka będzie się diametralnie różnił. Pokój małego dziecka powinien się znajdować jak najbliżej rodziców. Nic w tym dziwnego, maluchy często budzą się w nocy i potrzebują naszej bliskości. Nawet dzieci w wieku wczesnoszkolnym chętnie spędzają czas w pobliżu swoich rodziców. Optymalny pokój dziecięcy powinien mieć powierzchnię od 12 do 18 m kw.

Co powinno się znaleźć w pokoju dziecięcym?
Jak urządzić pokoik dziecięcy, aby spełniał jak najlepiej swoją funkcję? Na pewno musimy postawić na dobre oświetlenie. Ważne, aby w pomieszczeniu znajdowało się okno. Mały organizm dziecięcy potrzebuje do wzrostu witaminy D, a słoneczne światło wspomaga jej przyswajalność. Na rynku dostępny jest ogromny wybór lampek w ciekawych kształtach. Można znaleźć coś dla małych fanów kosmosu, zwierząt czy małych księżniczek. Sklepy oferują nam wiele modeli oraz kolorów, dlatego z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego.
Jakie meble do pokoju dziecięcego?
Kiedy stajemy przed wyborem mebli, pojawia się pytanie – które będą najlepsze? Jak urządzić pokoik dziecięcy, aby niczego nie zabrakło? Meble dla małych dzieci muszą być bezpieczne i przystosowane do ich potrzeb. Najlepiej sprawdzą się zatem małe stoliki i łóżeczka, do których nasze pociechy będą mogły bez problemu sięgnąć. Ważne, aby rama łóżka miała specjalne zabezpieczenie. W ten sposób uchroni malucha przed możliwością upadku z niego podczas nocnego odpoczynku. Wiadomo, że dzieci mają nieskończone pokłady zabawek. Dlatego wybór dodatkowych skrzynek do przechowywania będzie bardzo przydatny. Wybierajmy takie, które łatwo będzie można schować pod łóżkiem lub zmieszczą się na półkach w szafie.

Aleksandra S.

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku Biologia Medyczna. Ma słabość do dobrego jedzenia, podróży oraz zwierząt.