Najlepsze restauracje w Poznaniu – gdzie zjeść smacznie?

Istnieją teorie, że Poznań jest gastronomiczną stolicą Polski. Gusta bywają różne i trudno znaleźć klucz, zgodnie z którym można szeregować kuchnie poszczególnych miast Polski. Niemniej jednak gastronomia poznańska oferuje różne smaki. Jakie są najlepsze restauracje w Poznaniu? 

 

Rodzaje kuchni w Poznaniu

W Poznaniu znaleźć można kuchnię azjatycką, japońskie lub chińskie dania, a nawet sushi w wersji peruwiańskiej. Rozwija się tam także kuchnia lokalna – wielkopolska. W związku z tym, udając się do Poznania możesz samodzielnie zdecydować jakich smaków skosztujesz.

Najlepsze restauracje w Poznaniu
Kuchnia Azjatycka – Zen On

Tutejsza kuchnia jest staranna, wszystko robi prawdziwe wrażenie. Udon podaje się w bulionem rybnym i mięsnym doprawionym curry, a pozostałe składniki możesz dobrać sam. Zjesz tu także ramen z masłem orzechowym, przystawki czy bułeczki bao. Cena za jedno danie waha się od 15 do około 40 złotych.

Restauracja wegańska – Wypas

Wypas istnieje od kilku lat, a wśród klientów przeważają wszystkożercy. Zjesz tu falafele na sałacie, sajgonki, tajską zupę czy wegańskie sushi. Dania kosztują około 12-30 złotych. Dodatkowo możesz zabrać ze sobą psa, co sprawia, że w weekendy lokal zamienia się psiawiarnię.

Kuchnia Polska – A Nóż Widelec

Skoro polska kuchnia, nie brakuje tu zatem pierogów, zupy szczawiowej z przepiórczym jajkiem lub rydzów smażonych na maśle. Jedynym minusem jest to, że restauracja ma lokalizację pośrodku niczego, ale przynajmniej w okolicy nie brakuje miejsc parkingowych.

Kuchnia Międzynarodowa – Oskoma

Restauracja ta nie jest przywiązana do żadnej konkretnej kulinarnej tradycji. Co jakiś czas wybierane jest miejsce na mapie i pod jego kątem przygotowuje się odpowiednie menu. Były więc smaki Turcji, Wietnamu, Katalonii, ale nie zabrakło także Wielkopolski. Jest to kuchnia smaczna, dopracowana i podana w nowoczesny sposób. Choć ceny są bardziej warszawskie, atmosfera miejsca jest swoboda dlatego jest to idealne miejsce na specjalne okazje.

Kawiarnie – Bardzo

W tej kawiarni są przeróżne kawy, duży wybór herbat, a także słodkie wypieki czy śniadania. Zjesz tu onlet z gruszką i kozim serem, grzanki z awokado i jajkiem sadzonym, a to wszystko za około 17 złotych. Raz na jakiś czas Bardzo zmienia się w śniadaniownię i karmi do wyczerpania zapasów.

Marta D

Absolwentka dziennikarstwa, kulturoznawstwa i fotografii – radiowiec z zawodu, kulturalny człowiek z wykształcenia, fotograf z pasji. Humanistka i umysł ścisły w jednym. Nie lubi zamykać się w ramach szablonowości. Uwielbia wyzwania, nowe miejsca i ciekawych ludzi.