Suche skórki wokół paznokci – domowe sposoby

Niejedna kobieta zmaga się z problemem, jakim są suche skórki wokół paznokci. To po prostu efekt niewystarczającej pielęgnacji. Nie tylko to jednak wpływa na przesuszenie, również używanie mocnych detergentów czyszczących nie sprzyja delikatnej skórze. Czasem to także objaw niedoboru niektórych witamin. Jednak nie martwmy się, ponieważ domowymi sposobami można temu z łatwością zaradzić!

Domowe sposoby na suche skórki przy paznokciach

Na suche skórki wokół paznokci warto zastosować kojącą ciepłą kąpiel dla dłoni. Wykonanie jej jest bardzo proste, a na efekty nie trzeba czekać długo. Warunkiem widocznej poprawy jest oczywiście regularne jej stosowanie. Do średniej wielkości miski wlewamy ciepłej przegotowanej wody. Do niej wlewamy 3 łyżki oliwy z oliwek oraz sok z połowy cytryny. W takiej miksturze zanurzamy nasze dłonie i trzymamy 15 minut. Zamiast oliwy z oliwek sprawdzą się również olejki witaminowe lub nawilżające. Najlepsze są te, o prostym składzie. Takie spa dla skórek nie tylko wpłynie na ich poprawę, ale na polepszenie kondycji całych dłoni!

Domowa maseczka na skórki paznokci

W drogeriach dostaniemy wiele maseczek, których celem jest poprawienie kondycji dłoni i skórek. Jednak nic nie zastąpi naturalnych składników. Dlatego na suche skórki wokół paznokci proponujemy zastosowanie domowej maseczki z siemienia lnianego. 3 łyżki ziarenek siemienia zalewamy gorącą, lecz nie wrzącą wodą, dokładnie mieszamy aż do uzyskania gęstej oraz kleistej konsystencji. Kiedy mieszanka nie będzie już gorąca, możemy do niej włożyć dłonie albo same palce. Po upływie około 15 minut, nasze skórki będą nawilżone i odżywione.

Suche skórki co stosować?

Na suche skórki wokół paznokci musimy przede wszystkim stosować kosmetyki silnie nawilżające oraz natłuszczające. Powinniśmy również skontrolować stan witamin w naszym organizmie i uzupełnić ewentualne ich niedobory. Warto też zwrócić szczególną uwagę na nasze nawyki pielęgnacyjne. Jeśli na przykład po sprzątaniu silnymi detergentami tylko myjemy dłonie, a nie nawilżamy ich niczym, koniecznie musimy to zmienić. Wystarczy tylko, że wsmarujemy w dłonie oraz skórki nawilżający krem do rąk, a po kilku takich użyciach zobaczymy diametralną zmianę w wyglądzie naszych dłoni, jak i skórek. Uwierzcie nam, mimo, że to takie proste, to działa cuda!

Aleksandra S.

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku Biologia Medyczna. Ma słabość do dobrego jedzenia, podróży oraz zwierząt.