Co zrobić aby pelargonie obficie kwitły? Mamy na to rady!

Gdy tylko zrobi się ciepło każdy miłośnik kwiatów chce, aby jego balkon lub ogródek prezentował się pięknie. Niestety często zdarza się, że bez odpowiedniej pielęgnacji i poświęconego czasu kwiaty nie rosną tak jakbyśmy tego oczekiwali. W tym artykule podpowiemy Wam, co zrobić, aby pelargonie obficie kwitły!

Dlaczego warto hodować pelargonie?

Niewątpliwie dla większości z nas to najpopularniejszy kwiatek, który można hodować na balkonie lub tarasie. Dzieje się tak, ponieważ przy odpowiedniej pielęgnacji jej kwiaty są obfite, odporne na warunki atmosferyczne oraz kwitną aż do końca sezonu. Oprócz tego nie są trudne w uprawie, rzadko zdarza się, aby nie były odporne na różnego rodzaju choroby i szkodniki, a także nie straszne im słońce.

 

Jaką sadzonkę i doniczkę wybrać?

Wybór sadzonki pelargonii jest bardzo ważny, ponieważ od tego zależy jej późniejsza kondycja i czas kwitnienia. Niewątpliwie trzeba zwrócić uwagę na to, aby nie była ona uszkodzona, a liście nie miały przebarwień oraz śladów szkodników. Natomiast korzonki powinny być jednolitego koloru i nie mieć śladów zgnilizny. Kolejnym krokiem jest wybór doniczki, w której posadzimy nasze rośliny. Najważniejsze jest, aby nie była zbyt ciasna i umożliwiała swobodne rozrastanie. Zwróćcie również uwagę, żeby w jej spodzie znajdowały się dziurki.

 

Wybór ziemi i nawozu do uprawy pelargonii

Wszystkim, którzy zastanawiają się, co zrobić, aby pelargonie obficie kwitły doradzamy również, aby ziemia, w jakiej je posadzą była lekka oraz bogata w składniki pokarmowe. W związku z tym doradzamy wybór gotowej mieszanki. Bezsprzecznie znajdziecie ją w każdym centrum ogrodniczym, a często nawet w supermarkecie. Odpowiednie preparaty wspomagające ich wzrost są niezbędnym produktem  do ich pielęgnowania. W tej roli najlepiej sprawdzi się proszek lub granulat, który będziemy dodawać do wody podczas podlewania kwiatów. Co ważne przy sadzeniu powinniśmy pamiętać także, że pelargonie potrzebują warstwy drenażowej, aby nadmiar wody mógł spokojnie wypływać z doniczki.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Пеларгонии (@gala_pelargoni)

Po zastosowaniu tych rad, będziecie mogli cieszyć się pięknymi pelargoniami przez cały sezon!