Wielki gest Ronaldo! Wzruszające nagranie hitem w sieci [WIDEO]

Wielki gest Ronaldo! Choć piłkarski gwiazdor bardzo często spotyka się z falą krytyki, a liczba jego fanów zapewne odpowiada liczbie wrogów, nigdy nie pozostaje obojętny wobec nieszczęścia innych. Tym razem uszczęśliwił małego, poważnie chorego chłopca. Wszystko zostało nagrane! Po obejrzeniu, wielu osobom popłyną łzy wzruszenia.

Ronaldo – gwiazdor o wielkim sercu

Ronaldo jest bardzo kontrowersyjną postacią, która budzi zarówno pozytywne jak i negatywne emocje. Przede wszystkim jednak, jest świetnym, jednym z najlepszych w historii piłkarzy. Jego umiejętności budzą niekłamany podziw. Zastrzeżenia można mieć jednak do jego boiskowej postawy, która i tak w ostatnim czasie zdecydowanie się poprawiła. Mianowicie, chodzi o jego reakcje na stadionowe wydarzenia, a także częste symulowanie, które swego czasu było na porządku dziennym u znanego Portugalczyka.

Ofensywny zawodnik Juventusu jest znany jako tytan pracy. Jego koledzy określają go natomiast mianem niezniszczalnego i potwornie ambitnego człowieka. Poza tym, piłkarz zdobył ogromną ilość tytułów – zarówno drużynowych, jak i indywidualnych. Ze swoją drużyną narodową właśnie wygrał Ligę Narodów, a więc nowy turniej stworzony przez UEFA. Poza tym wielokrotnie wygrywał ze swoimi klubami w Lidze Mistrzów – czyli w najważniejszych klubowych rozgrywkach w Europie. Gdyby tego było mało – Ronaldo to aktualny złoty medalista Mistrzostw Europy z 2016 roku. Do kolekcji brakuje mu natomiast tryumfu w Mistrzostwach Świata.

Wielki gest Ronaldo

O Portugalczyku głośno bywa nie tylko ze względu na prezentowane na murawie umiejętności. Ostatnio mówiło się o aferze obyczajowej, w której piłkarz miał odgrywać główną rolę. Tym niemniej znany jest także z tego, że bardzo chętnie wspiera organizacje charytatywne i nigdy nie pozostaje obojętny na krzywdę innych osób. Wielu pamięta także sytuację, gdy podczas meczu w którym występował popularny CR7, na murawę wbiegł młody chłopiec. Ronaldo osłonił go przed ochroną, przytulił, pozował do wspólnego zdjęcia i na koniec odprowadził dziecko poza boisko.

Najnowsze wydarzenie z udziałem piłkarza jest niezwykle wzruszające. Podczas zgrupowania kadry, autobus z reprezentantami Portugalii przejeżdżał przez jedną z tamtejszych ulic. Na poboczu stał mały chłopiec, a w oczy rzucał się trzymany przez niego transparent z napisem „Cristiano przytul mnie”. 

Gwiazdor poprosił o zatrzymanie autokaru i wyszedł do chłopca. Okazał się nim 11-letni Eduardo, który od urodzenia choruje na bardzo poważną chorobę – białaczkę. Piłkarz zaprosił swojego małego fana do środka, zrobił sobie z nim zdjęcia, a także rzecz jasna – przytulił go. Mówi się także o koszulce z podpisem, którą Ronaldo miał dać małemu chłopcu. Z pewnością było to dla niego spełnienie marzeń. Cała sytuacja została nagrana – jest bardzo wzruszająca. Szczery uśmiech i radość dziecka, którego życie nie jest usłane różami, po prostu zwala z nóg. Zobacz wideo, podczas którego łzy same napływają do oczu!

 

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.