Kim jest Zac Efron? Zagra Teda Bundy’ego!

Zac Efron – kim jest aktor, który zagra najsłynniejszego seryjnego mordercę Ameryki? W naszym artykule dowiesz się, czego dotychczas dokonał i jak doszedł do sławy! Z pewnością te informacje na jego temat wprawią w pewne zdziwienie.

Zac Efron – wiek, dziewczyna, wzrost

Zachary David Alexander Efron – w skrócie Zac – jest amerykańskim aktorem oraz piosenkarzem. Urodził się 18 października 1987 w San Luis Obispo, a zatem jest obecnie 31-latkiem.

Już w wieku zaledwie 20 lat znalazł się na liście 100 najbogatszych celebrytów magazynu Forbes! Jego majątek oszacowano na 5,8 miliona dolarów, co dało mu 92 miejsce. Obecnie wynik ten uległ potrojeniu.

Obecnie jest singlem. Jak donoszą media, w przeszłości spotykał się z koleżanką po fachu, Vanessą Hudgens oraz profesjonalną modelką
Sami Miró. Aktor ma 173 centymetry wzrostu i aktywnie pracuje nad swoją sylwetką. Jest też fanem medytacji transcendentalnej, o której przeczytasz tutaj.

Sukcesy komercyjne aktora

Jego kariera rozpoczęła się wraz z początkiem dwudziestego pierwszego wieku. Zaczynał małymi rolami w serialach i niewielką rolą w filmach – szczególnie doceniono rolę w „Miracle Run”, gdzie zagrał jedno z autystycznych bliźniąt.

Zdecydowany przełom nadszedł wraz z „High School Musical”, filmem Disney Channel, z którym kojarzony jest po dziś dzień. Po trzech częściach, które osiągnęły szczególny sukces, aktor kontynuował swoją pracę w mniej komercyjnych, bardziej wymagających filmach, które odbiły się echem na Sundance oraz w Cannes.

Po kilku latach aktor powrócił jednak do filmów komercyjnych i komedii. Najnowszym dziełem, w którym aktor zagrał główną rolę jest „Podły, okrutny, zły”, czyli film opowiadający o losach okrutnego mordercy – Teda Bundy’ego. Film miał premierę w Polsce 10 maja 2019 roku.

Podły, okrutny, zły – film o Tedzie Bundym

Wiele osób było zaskoczonych wyborem aktora do tej roli! Było tak głównie ze względu na jego wizerunek, a także rolę Troya Boltona w serii „High School Musical”, czyli nastolatka o bardzo pozytywnym usposobieniu.

Jednak recenzje na portalu Metacritic oraz RottenTomatoes mówią same za siebie. Aktor sprawdził się w tej roli. Ciekawe jest, jakie wybory odnośnie ról wybierze w najbliższych latach. Czy przylgnie do niego łatka brutalnego mordercy? Przekonamy się!

Chcesz zobaczyć recenzję filmu? Obejrzyj ten wideoklip:

zdjęcie: Voltage Pictures