Sposoby na tanie loty – sprawdź i podróżuj za półdarmo!

Sposoby na tanie loty – to takie coś w ogóle istnieje? Ależ oczywiście! Wielu z nas zapewne niejednokrotnie dziwiło się, gdy znajomi co rusz latali gdzieś samolotem. Dla nas to często wyobrażenie ogromnych kosztów – dla nich natomiast, spryt i umiejętność odnajdowania okazji. Jak podróżować samolotem tanio? Sprawdź nasz poradnik!

Sposoby na tanie loty – dlaczego latamy?

Loty powoli stają się coraz popularniejszym środkiem transportu. Składa się na to wiele czynników – jednak najważniejszym z nich jest szybkość i wygoda. Żadnym innym środkiem transportu nie przeniesiemy się tak szybko z miejsca A do miejsca B. Do tego dochodzi bezpieczeństwo.

Za moment zapewne znajdą się osoby, które będą negować postawioną wcześniej tezę, twierdząc, że loty są bardzo drogie. Ten tekst jest skierowany właśnie dla niedowiarków – latać można naprawdę tanio. Wystarczy poznać kilka sztuczek, dzięki którym płacić będziemy zdecydowanie mniej! Są bowiem sposoby na tanie loty.

Sposoby na tanie loty – ceny biletów lotniczych

Wiele osób zastanawia się, od czego tak właściwie zależy cena lotów. Bardzo często wymienia się dwa główne czynniki – oczywiście odległość, bo im dalej lecimy, tym oczywiście lot będzie droższy. Wpływ może mieć też to, jak dany rejs jest oblegany. Poza tym warto zwrócić uwagę na to, kiedy rezerwujemy bilety, a także na datę kiedy dany lot ma się odbyć. Warto zapamiętać – im więcej podróżujących, tym tańszy powinien być lot. Zdarzają się też promocje na nowo otwarte linie.

Sposoby na tanie loty – kiedy kupować?

Warto zwrócić uwagę na to, kiedy kupujemy bilety lotnicze. Mówi się, że najlepiej robić to w czasie, gdy strony z biletami przegląda relatywnie mała liczba osób. Gdy na serwerach przebywa spora liczba osób, ceny często są zawyżane. Taka polityka linii lotniczych. Taniej powinno być natomiast choćby w godzinach pracy. Podaje się także dni, kiedy rezerwuje się mniej biletów. Należą do nich weekendy. Podobno w niedzielę można nabyć bilet taniej o blisko 40%!

Sposoby na tanie loty – jakie dni warto wybrać?

Oczywiste jest, że najdroższe bilety będą w okresie wakacyjnym a także w okresach świątecznych. Wtedy trudno znaleźć dobre okazje. Można jednak próbować planować podróże w ten sposób, aby omijać momenty turystycznego apogeum. Wtedy istnieje spora szansa na zdobycie świetnych okazji.

Sposoby na tanie loty – rezerwuj loty wcześniej!

Na sam koniec bardzo często spotykana praktyka. Mówi się bowiem, że im dalej od terminu wylotu, tym tańsze powinny być bilety. Przeważnie się to sprawdza. Oczywiście niesie to za sobą pewne ryzyko – choćby takie, że nasze plany ulegną zmianie. Wtedy trzeba być przekonanym na 100%, że nic nie stanie na przeszkodzie aby dany lot odbyć.

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.