Louis Vuitton przejmuje firmę Tiffany? Oferta warta miliardy dolarów

Louis Vuitton przejmuje markę Tiffany? Takie informacje krążą po świecie i to zdecydowanie temat wart uwagi. Francuski właściciel marki odzieżowej złożył ofertę przejęcia amerykańskiej firmy jubilerskiej. Mowa o Tiffany, jednej z bardziej popularnych światowych nazw. 

Louis Vuitton przejmuje firmę Tiffany? Oferta warta miliardy

Bloomberg poinformował, iż LVMH – francuski koncern, który jest właścicielem między innymi Louis Vuitton, złożył ofertę kupna amerykańskiej firmy Tiffany. Znacie ją z pewnością z wielu filmów, jak i z miłości światowych gwiazd do tej unikalnej biżuterii. Co ciekawe, owa propozycja to wysokość rzędu 14,5 mld dolarów. Ta transakcja z pewnością jeszcze bardziej poszerzyłaby wpływy marki na rynku. Dodatkowo, marka Tiffany zatrudniła zespół ekspertów, aby zapoznali się z propozycją oraz zastanowili się nad najważniejszymi aspektami.

Oferta pojawiła się w czasie, kiedy Tiffany&Co. ma problemy ze stagnacją sprzedaży w obszarze dóbr luksusowych. Co może być spowodowane spowolnieniem gospodarczym w Chinach, które jest miejscem największych rynków dla towarów ekskluzywnych. Jak podają eksperci, dodatkowy wpływ ma również kurs dolara, wpływający na wyższe ceny produktów poza USA. Tiffany ma ponad 300 sklepów na świecie, a najsłynniejszy z nich znajduje się w Nowym Jorku przy Piątej Alei. Jednak napięcie na linii Stanów z Chinami mogło mieć wpływ na spadek sprzedaży.

ZOBACZ TAKŻE: TOYOTA ROZSZERZA DZIAŁALNOŚĆ W POLSCE

LVMH – Louis Vuitton Moët Hennessy to francuski koncern z siedzibą w Paryżu. Obejmuje wiele luksusowych marek, tych związanych z odzieżą, jak i również alkoholem, kosmetykami czy biżuterią. Mowa między innymi o dobrze znanym wielu osobom trunku, czyli Hennessy oraz szampanie Moët & ChandonW branży odzieżowej znajdziemy wspomniane Louis Vuitton, Celine, Fendi, Givenchy czy Kenzo. Wartość tej grupy giełdowej to 194 mld euro. Co jeszcze, w III kwartale osiągnęła lepsze wyniki od wcześniej założonych.

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.