Alexa przeszła przemianę – przemówi do was głosem najpopularniejszego aktora na świecie

Alexa przeszła przemianę, ponieważ nie usłyszycie już klasycznego, damskiego głosu. Podczas środowej konferencji Amazon przedstawiono światu jej nowe możliwości. Mianowicie, jej głos zastąpi Samuel L. Jackson, czyli jeden z bardziej cenionych aktorów i producentów filmowych na świecie. Jesteśmy ciekawi tej współpracy! 

Alexa przeszła przemianę

Amazon postanowił zrezygnować z dotychczasowego głosu Alexy – teraz pora na zmiany! I to nie byle jakie, gdyż chodzi o podkład od samego Samuel L. Jacksona! Chodzi o to, aby dźwięk przypominał bardziej ludzką wypowiedź. Co ciekawe, program będzie mógł operować głosem w bardzo naturalny sposób. Fani aktora znają go z siarczystego języka, dlatego dostępne będą dwie opcje. Po pierwsze, ta z przekleństwami, znana przede wszystkim z filmów. Druga, bardziej wyważona i odpowiednia dla wszystkich użytkowników.

Nowy głos Alexy – ile kosztuje?

Jeżeli zdecydujecie się na głos Samuela L. Jacksona teraz, zapłacicie jedynie 0.99 USD. Natomiast od 2020 roku cena wzrośnie do 4.99 USD. Jesteśmy ciekawi ile osób przekona takie rozwiązanie – jaką wersję byście wybrali?

Jak podaje portal Complex, w przyszłym roku firma ma w planach poszerzyć grono osób użyczających swoich wokalnych zdolności. Mowa o innych znanych osobach, jednak w tej sprawie nie podano żadnych konkretów.

Dodatkowo, jeżeli Alexa źle zinterpretuje wasze polecenie, od razu za nie przeprosi. Pojawią się też ułatwienia podczas korzystania z niej przez dzieci oraz wzmocni się ochrona prywatności. Poprosisz o usunięcie swoich wszystkich wcześniejszych komend – zostanie to zrobione.

Czy są tutaj jacyś użytkownicy Alexy? Rozwiązanie z głosem Samuela L. Jacksona uważamy za bardzo kreatywne!

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.