To miejsce jako pierwsze na świecie podjęło decyzję, aby zakazać reklam napojów słodzonych. W związku ze szkodliwym wpływem tych produktów na ludzkie zdrowie, w przyszłym roku nie zobaczycie ich w telewizji, radiu czy internecie. Dotyczy to soków, jak i również jogurtów czy kawy rozpuszczalnej.
To miejsce jako pierwsze zakazało reklam
Singapur zadecydował, że od przyszłego roku we wszystkich mediach zastosuje zakaz reklam promujących słodzone napoje. Dotyczy to przede wszystkim tych, które zawierają wysoką jego zawartość. Wiadomo od dawna, jak negatywny wpływ na nasze zdrowie mają tego typu produkty, dlatego władze podjęły pewne działania. Są pierwszym miejscem na świecie, które zadecydowało, aby tego typu promowanie cukru, nie miało miejsca w ich rejonie.
Singapore is set to become the first country in the world to ban ads for unhealthy drinks with high sugar content https://t.co/tDnHCtXXxa
— CNN (@CNN) October 11, 2019
Jak podaje portal CNN, Ministerstwo Zdrowia zapowiada: nowe rozporządzenie wejdzie w życie już w 2020 roku. Dotyczy ono wszelkich słodzonych soków czy napojów bezalkoholowych typu coca-cola itp. Dodatkowo, dotyczyć on będzie również kawy rozpuszczalnej czy jogurtów pitnych.
Singapur okazuje się być pierwszym miejscem na świecie zakazującym udostępniania reklam promujących napoje słodzone. Chce promować zdrowy styl życia, ale przede wszystkim kłaść nacisk na to, aby zapobiegać cukrzycy i otyłości. Jednocześnie, Ministerstwo Zdrowia chce, aby napoje były oznaczone specjalnymi etykietami, które będą informowały o ilości cukru. Ma to zwiększyć świadomość klientów i pomóc w tym, aby zdecydowali się na zdrowsze produkty.
Singapur zakaże reklam napojów o wysokiej zawartości cukru
cc @a_niedzielskiOprócz zakazu reklamy, słodzone napoje będą oznaczane etykietami w różnych kolorach, na których będzie zawarta zawartość cukru w produkcie
cc @RadekZyzik
https://t.co/YdYyP3J5y6— Agatokles (@Agatokles) October 12, 2019
Pomysły podobno przyjęto bardzo pozytywnie, co pokazuje, że ludzie bardziej chcą dbać o swój tryb życia i dzięki niektórym zmianom, może stać się to możliwe. Czy inne kraje wezmą przykład z tych działań?