Internetowe Konto Pacjenta to bardzo przydatna aplikacja, dzięki której będziesz mógł sprawdzić między innymi swoją e-receptę. Jest to przydatne w momencie, kiedy zapomnisz nazwy leku lub sposobu jego podawania. Sprawdź najważniejsze informacje, kto może założyć IKP oraz co nam to daje.
IKP – co to jest?
IKP to aplikacja internetowa, która dostępna jest na komputerach, telefonach oraz tabletach. Wystarczy założyć konto, następnie w bardzo łatwy sposób sprawdzisz między innymi swoje e-recepty oraz całą dokumentacje medyczną. Masz je w jednym miejscu i nie istnieje ryzyko zgubienia ich, tak jak się to zdarza w formie papierowej.
IKP – kto może je mieć, ile się czeka, ile kosztuje
Aby założyć konto Internetowe Konto Pacjenta, wystarczy mieć profil zaufany, czyli potwierdzić swoją tożsamość. Następnie trzeba się zalogować, bez rejestracji. Zapewne zastanawiacie się ile się czeka i ile to kosztuje? Jeżeli chodzi o czas, konto jest aktywne od razu, więc niczym się nie trzeba stresować. Usługa jest bezpłatna.
📣 Dziś w budynku @PolskiSenat, razem z @MinZdrowia ,pomagamy założyć #ProfilZaufany i Internetowe Konto Pacjenta #IKP 👩💻 👨💻. Zapraszamy 😊 @ZagorskiMarek @jciesz #PZ ➡️ https://t.co/0w3woQypBu pic.twitter.com/9WcSanPJLO
— Ministerstwo Cyfryzacji (@MC_GOV_PL) May 29, 2019
IKP – dlaczego warto założyć?
Ta aplikacja jest sporym ułatwieniem, gdyż dzięki niej możemy odebrać i zrealizować w systemie nasze e-recepty. Między innymi od lekarza, bez konieczności wizyty, jeżeli potrzebna jest kontynuacja leczenia. Dodatkowo, możesz sprawdzić i pobrać swoje e-recepty jak i sprawdzić terminy wizyt, które cię czekają lub które już miały miejsce. W jednym miejscu masz całą dokumentację medyczną a każdej wystawionej e-recepcie lub zmianie zostaniesz poinformowany sms.
Można tam również sprawdzić dawkowanie leków oraz wysokość refundacji leków czy innych produktów medycznych. Jest to spore ułatwienie, gdyż daje użytkownikom łatwy dostęp do wielu rzeczy, które zebrane są w jednym miejscu. Plus mamy pewność, że nic się nie zgubi. Wiadomo jak to czasami bywa z dokumentami, które mamy w formie fizycznej. Lubią się nam „schować”.