Sprawdź jak chronić twoje włosy przed działaniem chloru!

Jeżeli lubicie pływać lub wasza praca na co dzień jest związana z aktywnością na basenie, koniecznie musicie zadbać między innymi o swoje włosy. Codzienny kontakt z chlorem może mieć szkodliwy wpływ, który ma związek z obniżeniem ich kondycji. Sprawdź jak chronić włosy przed działaniem chloru i jakich produktów używać, aby przywrócić im zdrowy wygląd. 

Jak chlor wpływa na kondycję włosów?

Jak wiadomo, rzadki kontakt z pewnymi substancjami nie zawsze musi mieć szkodliwy wpływ. Jednak w przypadku chloru, gdy przebywamy na co dzień w basenie, warto jest zadbać o nasze włosy. Ich kondycja może na tym ucierpieć, ponieważ stężenie tego pierwiastka w zbiornikach jest bardzo duże. A co przypadku, gdy wybieramy się na krótkie wakacje? Również pomóżmy naszym włosom. Dlatego przygotowaliśmy dla was kilka przydatnych pomysłów, jak uchronić je przed chlorem.

Zapewnij włosom nawilżenie

Chlor przede wszystkim wysusza włosy. Stają się przez to matowe i mogą się łamać. Jeżeli od początku nie zadbamy o odpowiednie nawilżenie, później będzie ciężko odbudować strukturę włosa. Dlatego nakładanie maseczki to czynność obowiązkowa! W drogeriach znajdziemy szeroką gamę masek nawilżających, a jeżeli chcecie zrobić ją sami w domu, proponujemy zajrzeć tutaj. Czynność wykonać przed i po kąpieli w basenie. Nie zapomnijcie o kosmetykach termoochronnych.

Jeżeli chcemy dodatkowo odżywić włosy, nałóżmy na nie olejek lub krem przeciwsłoneczny.

Na wielu pływalniach publicznych wymagany jest czepek. I to podstawowa oraz najlepsza forma ochrony przed działaniem chloru. Jeżeli znajdujecie się w miejscu, w którym czepek nie jest obowiązkowy, lepiej i tak go użyć. Zapewnicie przez to lepszą ochronę włosów, za co wam z pewnością „podziękują”. Latem, korzystajcie częściej z naturalnych zbiorników wodnych. Dzięki wysokiej temperaturze możemy sobie na to pozwolić.

Nie mówimy, aby zrezygnować z korzystania z basenów. Jeżeli się na to decydujemy, pamiętajmy o naszych włosach, które będą po prostu potrzebowały odżywienia. Każdy zapewne chce, aby dobrze się prezentowały i wyglądały na zdrowe.

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.