Wybuch w elektrowni jądrowej na Białorusi! Otworzyli ją dzień wcześniej

wybuch w elektrowni jądrowej

Wybuch w elektrowni jądrowej na Białorusi! Jak podają największe polskie i zagraniczne portale informacyjne, do awarii doszło w dopiero co otwartej elektrowni w Ostrowcu. Według białoruskich dziennikarzy, wybuchnąć miały transformatory napięcia w jednym z agregatów. To wszystko sprawiło, że obsługa elektrowni musiała zatrzymać produkcję prądu i wyłączyć turbinę. Zaniepokojeni całym zdarzeniem są Litwini, gdyż elektrownia znajduje się bardzo blisko granicy obu krajów. Jak jednak zapewniają Białorusini, wszystko jest pod kontrolą i nie występuje żadne zagrożenie jądrowe i radiacyjne.

Wybuch w elektrowni jądrowej na Białorusi! Obiekt otwarto zaledwie dzień wcześniej. Co stało się w Ostrowcu?

Bardzo niepokojące wieści dobiegają z Białorusi! Jak donoszą największe zagraniczne oraz krajowe serwisy informacyjne, doszło tam do awarii dopiero co otwartej elektrowni jądrowej w Ostrowcu.

Choć na początku białoruska strona nie ujawniała wielu szczegółów zajścia, już teraz niezależni, miejscowi dziennikarze ujawniają więcej kulisów niebezpiecznego zdarzenia. Wybuchnąć miały tam transformatory napięcia w jednym z agregatów. Wobec tego wstrzymano pracę całej elektrowni, wyłączono turbinę i zakończono wytwarzanie prądu.

Jak donosi portal o2.pl, miejscowe ministerstwo energetyki już sporządziło oświadczenie na temat całego zajścia. Według niego, w elektrowni należy wymienić „niektóre elektryczne urządzenia pomiarowe”. I choć Białorusini starają się uspokajać, głosy niepokoju słychać między innymi z Litwy, która znajduje się bardzo blisko Ostrowca.

ZOBACZ TAKŻE: NIE BĘDZIE KWARANTANNY NARODOWEJ! POLSKI RZĄD OGŁASZA SUKCES – „WYGRALIŚMY PIERWSZĄ BITWĘ”. ISTOTNA DEKLARACJA PREMIERA MATEUSZA MORAWIECKIEGO

Litwini zaniepokojeni – żądają szczegółowych wyjaśnień na temat tego, co stało się w elektrowni jądrowej w Ostrowcu

Incydent w elektrowni jądrowej w Ostrowcu poważnie zaniepokoił Litwinów, gdyż obiekt znajduje się w pobliżu granicy obu krajów. Litewska strona zażądała od Białorusi całego, szczegółowego raportu, który opisze, co tak naprawdę wydarzyło się w Ostrowcu.

Tymczasem Białorusini przekonują, że Litwa nie powinna mieć żadnych obaw.

Portal o2.pl przytoczył słowa Olega Sobolewa, konsultanta białoruskiego Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, które cytujemy poniżej:

Turbina została zatrzymana, ale nie ma to wpływu na bezpieczeństwo jądrowe i radiacyjne elektrowni.

źródło: o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.