Wiele osób nosi to na szyi. Znany ksiądz wyjaśnia – „wtedy mamy grzech”

wiele osób nosi to

Wiele osób nosi to na szyi. Znany ksiądz wyjaśnia – „wtedy mamy grzech”. W ostatnim czasie dodatki do garderoby w postaci naszyjników stały się bardzo popularne. Ludzie na łańcuszkach i sznurkach noszą przeróżne przywieszki. Jak się jednak okazuje, pewien ich rodzaj sprawia, że popełniamy grzech. Głos w sprawie zabrał popularny na TikToku ksiądz Sebastian Picur. O jakie elementy ozdobne konkretnie chodzi? Szczegóły poniżej.

Wiele osób nosi to na szyi. Znany ksiądz wyjaśnia – „wtedy mamy grzech”

W ostatnim czasie bardzo popularne stały się wszelkiego rodzaju ozdoby, które mają dopełniać garderobę. Wśród nich można wymieniać efektowne okulary, bransoletki czy naszyjniki. To właśnie te ostatnie niekiedy budzą kontrowersje. Wszystko przez zawieszki, jakie się na nich znajdują. Jak się bowiem okazuje, nosząc niektóre z nich możemy popełniać grzech. O wszystkim na TikToku opowiedział znany ksiądz Sebastian Picur.

Jeden z użytkowników serwisu zapytał duchownego o to, czy noszenie na szyi minerałów jest nieodpowiednie wobec wiary i może być traktowane jako grzech. Ksiądz Sebastian odpowiedział wprost:

Jeżeli minerałom nadaje się nadprzyrodzone moce i łączy z magią, to ich noszenie jest grzechem.

Sprawa nie jest jednak taka oczywista. Pewien internauta pod filmikiem zapytał o przypadek, w którym ktoś nie wierzy, jakoby minerał dawał szczególne moce – a chodzi jedynie o względy estetyczne i kamień zwyczajnie się podoba. Czy wtedy nosząc ozdobę także popełniamy grzech?

ZOBACZ TAKŻE: Jak mieszka Rydzyk? Chyba nikt się tego nie spodziewał! Ujawniono szczegóły, będziecie mocno zaskoczeni! [FOTO]

Młody kapłan wyjaśnia: „Noszenie minerałów w celach ozdobnych NIE jest grzechem”

W odpowiedzi na dociekliwe pytanie internauty, kapłan nagrał jeszcze jeden filmik. Tam przyznał, że noszenie minerałów jedynie w celach ozdobnych nie ma nic wspólnego z grzechem:

Noszenie minerałów w celach ozdobnych NIE jest grzechem. Czym innym jest cel dekoracyjny, a czym innym magiczny.

W komentarzach oczywiście nie zabrakło uszczypliwości. Materiały cieszą jednak naprawdę sporą popularnością.

źródło: o2.pl, TikTok; foto: TikTok

@ks.sebastianpicur Odpowiadanie użytkownikowi @rozdajerobux100 #ksiadz #wiara #minerały #kamienie #grzech #zło ♬ Commando – Mavokali

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.