Ujawniono majątek Łukasza Szumowskiego – możecie być w szoku!

Łukasz Szumowski

Dziennikarze Wirtualnej Polski ujawnili majątek byłego ministra zdrowia – Łukasza Szumowskiego oraz jego żony. Mowa o około 20 mln zł, na który składają się liczne nieruchomości czy siedlisko na Suwalszczyźnie. 

Zeznanie majątkowe

Każdy z polityków zobowiązany jest do złożenia zeznania majątkowego. Z dokumentów wynika, że Łukasz Szumowski, podobnie jak Mateusz Morawiecki, nie posiada licznych nieruchomości i ogromnej sumy pieniędzy. Obaj panowie zdecydowali się jednak na identyczny krok, czyli przepisanie majątku na żonę, z którą ma się rozdzielność majątkową.

Wirtualna Polska postanowiła prześwietlić majątek Łukasza Szumowskiego i jego żony Anny. Jak się okazuje, były minister zdrowia na początku swojej kadencji zadeklarował, że na koncie ma jedynie 1134 złotych. Po dwóch latach stan ten uległ zmianie i widniało na nim 24,5 tys zł.

Ze złożonej dokumentacji dowiadujemy się również, że Szumowski nie ma udziału w żadnych spółkach, fundacjach czy stowarzyszeniach, ma za to dwie działki. Były minister zarabiał w Sejmie, Ministerstwie Zdrowia oraz Narodowym Instytucie Kardiologii. Warto zwrócić uwagę, że polityk wskazał, iż prowadzi praktykę lekarską, na której nie zarobił żadnych pieniędzy. Ponadto w zeznaniu majątkowym zapisał Toyotę Yaris z 2008 roku, Toyotę z 2005 roku oraz zabytkowego Mercedesa z 1959 roku. Poinformował również, że ma na swoim koncie kredyt.

ZOBACZ TAKŻE: SZALONY PROJEKT PIS – TO NAS CZEKA, KIEDY NIE UBIERZEMY MASECZKI

Majątek Łukasza Szumowskiego i jego żony

Warto jednak skupić się na żonie Łukasza Szumowskiego – Annie Szumowskiej, która z zawodu jest lekarzem anestezjologiem. Jak wyznał sam były minister zdrowia w rozmowie z Robertem Mazurkiem, wypłata kobiety opiewa na kwotę około 6 tys. zł. Ponadto Anna posiada posiadłość w Aninie o powierzchni 3130 m kw. w tym dom mający około 200 m kw. o wartości około 4 mln zł. Przynależy do niej działka o powierzchni 1240 m. kw. będąca własnością Łukasza Szumowskiego, którą wyceniono na 750 tys. zł. Całość jest darowizną rodziców Łukasza Szumowskiego. Do majątku Anny należy doliczyć siedlisko znajdujące się obok Jeziora Hańcza, o powierzchni 16,2 ha wraz z domem o powierzchni ok. 120 m kw i budynkami gospodarczymi, wycenionymi na 2,7 mln zł. Ponadto działka nad Bałtykiem wraz z drugą działką będącą własnością członka rodziny Szumowskiego – całość szacuje się na kwotę 1,37 mln zł.

Warto wspomnieć, że firma OncoArendi Therapeutics SA, której prezesem jest brat Szumowskiego, a udziałowcem żona, otrzymała ponad 200 mln zł państwowych funduszy. Dodatkowo, żona byłego ministra kontroluje papiery o wartości ok. 12 mln zł, a małżeństwo zarobiło w ubiegłym roku ok 2,9 mln zł ze spółki Szumowski Investments sp. z o.o. Całość opiewa na kwotę około 20 mln zł.

 

źródło: wp.pl, zdjęcie – Instagram 

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.