Uganda planuje wprowadzić karę śmierci za homoseksualizm

uganda

Uganda planuje wprowadzić karę śmierci za homoseksualizm. Choć są to niewątpliwie szokujące zamiary, na świecie jest kilka miejsc, gdzie podobne decyzje zapadły już jakiś czas temu. Tamtejszy rząd jest zdeterminowany, aby karanie weszło w życie jak najszybciej. 

Uganda planuje wprowadzić karę śmierci za homoseksualizm

Szokujące informację dochodzą z Ugandy, a informują o nich zagraniczne serwisy informacyjne. Okazuje się bowiem, że tamtejszy rząd planuje wprowadzić karę śmierci za homoseksualizm. Warto zaznaczyć, że już teraz homoseksualizm się tam kara i napiętnuje. Teraz ma być jednak jeszcze gorzej, a radykalne kroki zostaną wprowadzone już niemal na pewno. Tamtejsi urzędnicy są zdania, że kara śmierci powstrzyma rozwój zjawiska homoseksualizmu w Ugandzie – które w ostatnim czasie stale się rozwija. Dodają oni, że takowe postawy nie są naturalne dla mieszkańców tego kraju.

ZOBACZ TAKŻE: ZNĘCAŁ SIĘ NAD KOTEM! PRÓBOWAŁ ZABIĆ ZWIERZĘ, UDERZAJĄC NIM O CHODNIK – W OSTATNIEJ CHWILI URATOWAŁ JE POLICJANT

Reakcja świata mogą być bardzo zdecydowane

Już teraz wielu internautów na wieść o planach rządu w Ugandzie, zdecydowanie krytykuje decyzje władz tegoż kraju. Podobnie może być w przypadku głów innych państw a także celebrytów. Portal ladbible.com przytacza przykłady z innych krajów, gdzie znane osobistości podjęły się zdecydowanej krytyki takich a nie innych poglądów.

Co więcej, w Ugandzie karać chcą także osoby, które angażują się w promowanie postaw homoseksualnych. Podobne praktyki stosuje się choćby w Sudanie i niektórych częściach Nigerii.

źródło zdjęcia: ladbible.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.