Uczeń opluł nauczyciela. Grozi mu nawet więzienie

opluł nauczyciela

Uczeń opluł nauczyciela. Teraz grozi mu za to nawet więzienie. Do niedopuszczalnej sytuacji doszło w Zespole Szkół Zawodowych w Słupcy. 19-latek miał ubliżać nauczycielowi, zwracać się do niego bez należytego szacunku, a w końcu także naruszyć jego nietykalność cielesną – poprzez właśnie oplucie go. Konsekwencje mogą być ogromne. 

Kolejny przykład patologii w polskich szkołach – uczeń opluł nauczyciela

O tym, że zawód nauczyciela nie należy do najprzyjemniejszych – wie niemal każdy. Niedawno informowaliśmy o sytuacji, gdzie jeden z uczniów podstawówki pobił dwie nauczycielki. Zbulwersowani tym faktem byli rodzice innych dzieci z danej klasy, gdyż obawiają się o własne pociechy. Według nich, nadpobudliwy chłopiec stwarza realne zagrożenie dla reszty podopiecznych placówki. Tym razem do przykrego zajścia doszło w Zespole Szkół Zawodowych w Słupcy. Uczący się tam 19-latek znieważał nauczyciela, ubliżał mu, żeby w końcu go zwyczajnie opluć. Opiekun klasy nie pozostawił tego bez echa. Teraz niesfornemu nastolatkowi grożą poważne konsekwencje.

ZOBACZ TAKŻE: OŚWIADCZAŁ SIĘ POD WODĄ I UTONĄŁ. DRAMAT AMERYKAŃSKIEJ PARY

Opluł nauczyciela – pójdzie siedzieć?

Jak donosi portal fakt.pl, 19-latek odpowie za swoje zachowanie przed sądem. A wszystko przez to, że znieważył funkcjonariusza publicznego, jakim własnie jest nauczyciel. Ten sam portal przytacza słowa rzeczniczki prasowej Prokuratury Okręgowej w Koninie, która całą sytuację opisywała na antenie „Radio Poznań”. Jej wypowiedź cytujemy poniżej:

Mężczyźnie temu przedstawiono zarzut, o to, że 31 maja 2019 roku na terenie Zespołu Szkół Zawodowych podczas zajęć lekcyjnych, będąc wówczas uczniem klasy lc, w obecności innych uczniów znieważył nauczyciela, który w czasie wykonywania obowiązków korzysta z ochrony jak funkcjonariusz publiczny. Sprawca wielokrotnie używał wobec nauczyciela słów wulgarnych, powszechnie uważanych za obelżywe, zwracał się do niego per „ty” a do tego naruszył jego nietykalność cielesną plując na niego.

Co ciekawe, po całym zajściu 19-latek został skreślony z listy uczniów placówki do której uczęszczał. Okazało się jednakże, że postanowił się od tej decyzji odwołać w Wielkopolskim Kuratorium Oświaty. Wszystko rozpatrzono pozytywnie i od września niesforny nastolatek nadal kontynuuje naukę w tej samej szkole. Za czyny których się dopuścił grozi mu nawet do roku więzienia. 

źródło zdjęcia: zszslupca.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.