Trąby wodne nad Bałtykiem! Coraz częściej w Polsce [zdjęcia]

Trąby wodne nad Bałtykiem – w środę w okolicy Władysławowa i Ustki pojawiły się dwie ogromne tornada. Ludzie, którzy spędzali tam wakacje, mogli być mocno zdziwieni, gdyż w Polsce takie zjawiska są rzadkie. Aczkolwiek pojawiają się coraz częściej, a sierpień i wrzesień to najlepszy czas, aby je zobaczyć! 

Trąby wodne nad Bałtykiem

Zmieniający się klimat może mieć wpływ na coraz częściej pojawiające się niecharakterystyczne dla naszego regionu zjawiska pogodowe. W związku z tym, widok trąby powietrznej w Polsce nie wywołuje tak dużego zdziwienia jak kiedyś. Jednak kilka dni temu, w okolicach Władysławowa i Ustki, turyści mogli zobaczyć aż dwie, dryfujące po Bałtyku w tym samym czasie.

Okazuje się, że ludzie spędzający aktualnie wakacje nad morzem, mają idealny czas na obserwowanie trąb powietrznych. Sierpień i wrzesień to taki okres w roku, kiedy jest ich najwięcej. Sprzyjają temu odpowiednie warunki, czyli między innymi zderzenie się wysokich temperatur z niskimi.

Co ciekawe, trąby wodne są zazwyczaj słabsze od powietrznych. Ale nie oznacza, że nie są niebezpieczne! Jednak zdjęcia i tak sprawiają, że na ciele pojawiają się dreszcze.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.