To tam jest Arka Noego?! Sensacyjne doniesienia naukowców

to tam jest arka noego

To tam jest Arka Noego?! Sensacyjne doniesienia naukowców zelektryzowały społeczeństwo. Okazuje się bowiem, że biblijna Arka Noego może znajdować się bliżej niż ktokolwiek przypuszczał. Zdaniem badaczy, zgadza się także jej kształt oraz rozmiary. Czy to jednak w ogóle możliwe? Gdzie zlokalizowany jest budzący wiele emocji obiekt?

To tam jest Arka Noego?! Sensacyjne doniesienia naukowców, udało się zlokalizować biblijny statek?

Niezwykłe doniesienia obiegły światowe media oraz sieć. Jak się bowiem okazuje, naukowcy mieli wpaść na trop słynnej Arki Noego. Biblijny okręt być może udało się zlokalizować w miejscu, którego raczej nie brało się nigdy wcześniej pod uwagę. Mało tego – znalezisko odpowiada kształtem oraz rozmiarami temu, co zostało opisane w Biblii.

O całej sprawie pisze między innymi portal o2.pl. Z zawartego tam tekstu dowiadujemy się, że formacja przypominająca Arkę Noego zlokalizowana jest na górze Tendürek i znajduje się ona w pobliżu turecko-irańskiej granicy. Co ciekawe, omawiana formacja znana jest już od roku 1959, kiedy to po raz pierwszy wojsko zauważyło ją na zdjęciach satelitarnych. Formacja – choć na pierwszy rzut oka wygląda na dzieło natury – tak naprawdę może być wynikiem działalności człowieka. Niektórzy mówią wprost, że jest to pozostałość po biblijnym statku.

Choć wiele osób od początku wątpiło w taki scenariusz – teraz na jaw wyszły kolejne fakty. Okazuje się bowiem, że omawiana formacja ma takie same wymiary, jak znana z Biblii Arka Noego.

ZOBACZ TAKŻE: JAKI BĘDZIE ROK 2022? SŁOWA JASNOWIDZA KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO MOGĄ NIEPOKOIĆ. CO CZEKA NAS W POLSCE?

Do stworzenia formacji przyczynił się człowiek? Co jest pod spodem?

Zebrane w ostatnim czasie dane, według naukowców wskazują, że omawiana struktura mogła powstać z udziałem człowieka. W portalu o2.pl czytamy:

Według biblijnego przekazu arka miała 300 łokci długości, 50 łokci szerokości i 30 łokci wysokości.

Według miar stosowanych dziś, Arka Noego miała mierzyć około 150 metrów długości. Pokrywa się to zatem z formacją znajdującą się na górze Tendürek.

To jednak nie wszystko. Georadar oraz zaawansowane badania powierzchni i tego co znajduje się pod nią, dały bardzo interesujące wnioski. Portal o2.pl podaje, że pod formacją znajduje się „sztuczna konstrukcja złożona z równoległych linii i kanciastych kształtów„. Podkreśla się, że wątpliwym jest fakt, iż to dzieło natury.

W „The Sun” można natomiast znaleźć następującą wypowiedź Andrewa Jonesa, informatyka i archeologa, który zajmuje się badaniem formacji pod kątem odnalezienia Arki:

Te wyniki są tym, czego można się spodziewać, jeśli jest to statek zbudowany przez człowieka, odpowiadający biblijnym wymogom Arki Noego.

Mimo to, nie brakuje też głosów o zupełnie przeciwnym wydźwięku. Grupa geologów uważa, że natura jest w stanie stworzyć tego typu formacje. Dodatkowo nie ma tam drewna, z jakiego miała zostać zbudowana łódź.

źródło: snopes.com, o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.