To było w tajemniczych beczkach znalezionych nad Odrą!

to było w tajemniczych beczkach

To było w tajemniczych beczkach znalezionych nad Odrą! Jeszcze wczoraj media informowały o akcji służb w miejscowości Czelin w powiecie gryfińskim w okolicy Odry. To właśnie tam znaleziono bowiem dwie beczki z tajemniczą zawartością. Sprawę momentalnie skojarzono z katastrofą ekologiczną na Odrze i tonami śniętych ryb. Dziś natomiast w sprawie pojawiły się najnowsze informacje. Wiadomo już, co znajdowało się w zagadkowych beczkach. Szczegóły poniżej.

To było w tajemniczych beczkach znalezionych nad Odrą! Jest wyjaśnienie sprawy

Temat zatrucia Odry oraz ton śniętych ryb jest od kilku dni numerem jeden w polskich mediach. Wciąż trwa jednak ustalanie przyczyn wielkiej katastrofy ekologicznej. Mówi się, że niemal całe życie w Odrze umarło, a rzeka stała się „martwa”. Co jednak do tego doprowadziło?

Sprawa bardzo mocno zaangażowała społeczeństwo, a zwłaszcza osoby mieszkające w pobliżu rzeki. Wczoraj na gorącą linię radia RMF zadzwoniła pewna osoba, która informowała, że z Odry w miejscowości Czelin w powiecie gryfińskim wyłowiono dwie beczki z tajemniczą substancją. Doniesienia te potwierdzili miejscowi funkcjonariusze, jednakże początkowo nie chcieli udzielać zbyt wielu szczegółów. Teraz już wiadomo, co znajdowało się w znalezionych w pobliżu rzeki beczkach.

ZOBACZ TAKŻE: Labirynt parawanów utrudniał ratownikom dotarcie do poszkodowanego. To usłyszeli od jednej z plażowiczek

W beczkach w pobliżu Odry w miejscowości Czelin znajdował się olej napędowy wymieszany z wodą

Jak podaje RMF24.pl – w beczkach odkrytych przy Odrze w miejscowości Czelin znajdował się olej napędowy wymieszany z wodą. Wojewoda Zbigniew Bogucki mówił o znajdujących się tam „substancjach oleistych”, natomiast rzecznik Michał Ruczyński doprecyzował, że chodzi „olej napędowy pomieszany z wodą”.

Ponadto według służb nie znaleziono tam żadnych niebezpiecznych substancji. Doprecyzowano także, że beczek nie wyłowiono z wody – były one „w oddaleniu od rzeki”. Najważniejsze jest jednak to, że już na tym etapie śledztwa wykluczono związek znalezionych beczek z zatruciem Odry i tonami śniętych ryb. RMF zaznacza jednak, że mimo to trwa dochodzenie w tejże sprawie.

źródło: RMF24.pl; Twitter; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.