Tak drogo jeszcze nie było. To już rekord? Cena podstawowego produktu w Polsce szokuje

tak drogo jeszcze nie było

Tak drogo jeszcze nie było. Czy to już rekord?! Cena podstawowego produktu w Polsce szokuje. O drożyźnie w kraju głośno jest już od jakiegoś czasu, ale teraz wydaje się, że kolejna bariera została właśnie przebita. Mowa o cenie masła. Tematem zajął się „Fakt”, a o wszystkim piszą też dziennikarze o2.pl. Kostka masła w niektórych miejscach kosztuje już grubo ponad 10 złotych. Czy tę drożyznę da się jeszcze jakoś wyhamować? Szczegóły i konkretne ceny masła znajdziecie poniżej.

Tak drogo jeszcze nie było. To już rekord? Cena podstawowego produktu w Polsce szokuje

Drożyzna nadal daje o sobie znać. Polacy z trwogą patrzą na rosnące ceny podstawowych produktów żywnościowych. Niestety, nie mamy dla nich dobrych wieści. Ceny masła biją właśnie wszelkie rekordy. Tematem dokładnie zajął się „Fakt”. Jak wynika z opublikowanego na łamach tego portalu artykułu, w niektórych miejscach cena kostki masła zdecydowanie przekracza już granicę 10 złotych. W o2.pl, które przytacza dane z „Faktu” czytamy że za „Kraszewskie” 82 proc. z Łódzkiej Spółdzielni Mleczarskiej trzeba zapłacić aż 12 złotych. To i tak nie jest jeszcze najdroższe masło.

Jak podaje o2.pl, „Osełka Górska” (300 g) kosztuje już nawet 16,95 złotych. Nie każda rodzina będzie mogła sobie pozwolić na taki wydatek. Nieco tańsze jest „Masło Polskie” od Mlekovity, za które w Trójmieście trzeba zapłacić 9,99 złotych. Według relacji „Faktu”, we Wrocławiu „Masło Wiejskie” 83 proc. z Piątnicy kosztuje 11,49 złotych. Pokazuje to, że niezależnie od rejonu Polski, jest naprawdę bardzo drogo. Nieco taniej masło można upolować w Łodzi – o2.pl podaje:

W sklepach osiedlowych w Łodzi ceny masła oscylują w granicach 8-10 zł.

ZOBACZ TAKŻE: Benedykt XVI nie do poznania. Tak dziś wygląda były papież [FOTO]

W niektórych sklepach masło z zabezpieczeniami antykradzieżowymi

Jakiś czas temu w sieci głośno było o zabezpieczeniach antykradzieżowych, które znalazły się na maśle. Dziś ten widok dziwi już coraz mniej osób. Podobne praktyki zaczyna stosować się także poza granicami Polski. To pokazuje, jak drogie i jak pożądane jest masło. Niektórzy z przekąsem mówią nawet, że staje się ono „produktem luksusowym”.

źródło: o2.pl, Fakt.pl; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.