Sprawdź, która gmina w Polsce jest najbogatsza! Spore dochody

Okazuje się, że od 2002 roku ta gmina jest najbogatszą w Polsce. I wydaje się, że ta sytuacja póki co się nie zmieni. Łączna suma dochodów na mieszkańca wynosi 44 tysiące złotych. Sprawdź, która gmina jest najbogatsza, a której dochody są najmniejsze. 

Najbogatsza gmina

Sprawdź, która gmina jest najbogatsza. Okazuje się, że najbogatszą gminą w Polsce jest Kleszczów, czyli gmina znajdująca się w województwie łódzkim. Co ciekawe, jest na podium już od momentu zestawień Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), czyli od 2002 roku. W wyszczególnieniu brało się pod uwagę dochody własne jak i dotacje państwa czy środki unijne. Co natomiast sprawia, że gmina Kleszczów jest tą najbogatszą?

Głównie dzięki obecności na jej terenie Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów oraz Elektrowni Bełchatów, która jest największą w Polsce i Europie elektrownią opalaną węglem brunatnym, które z pewnością przynoszą spore dochody.

Dodatkowo, można odwiedzić tam też Solpark, czyli park zdrowia i rozrywki. Ma szeroką ofertę, gdyż znajduje się tam basen, hotel, korty tenisowe czy sala konferencyjna.

źródło zdjęcia: wikipedia

Gmina o najmniejszych dochodach

Zapewne jesteście ciekawi, które gminy są najbiedniejsze. Należą do nich gmina Zawadzkie, która znajduje się w województwie opolskim. Tam dochód wynosi 3,2 tysiąca złotych. Na drugim miejscu znalazła się gmina Bolesław z województwa małopolskiego. Ma dokładnie takie same wyniki jak Zawadzkie.

Gminy o dochodzie niższym niż 3,5 tysiąca to dodatkowo: Ozimek (woj. opolskie), Poręba (woj. śląskie) czy Gręboszów (woj. małopolskie).

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.