Spektakularna kradzież bankomatu – użyli do tego koparki [WIDEO]

spektakularna kradzież bankomatu

Spektakularna kradzież bankomatu! O tym, że wyrwanie bankomatu ze ściany nie jest łatwe, wie niemal każdy. Ale ruch, na który zdecydowali się złodzieje w Irlandii, dosłownie zdumiewa. Do skoku na maszynę pełną pieniędzy, postanowili bowiem zaangażować… koparkę. Gdyby tego było mało, równie niecodzienny okazał się sposób załadowania bankomatu na pojazd. Jak do tego doszło? Odpowiedzią na to pytanie, jest nagranie, które prezentujemy poniżej!

Spektakularna kradzież bankomatu – użyli do tego koparki. Złodzieje w Irlandii przeszli samych siebie!

Bankomaty – choć są coraz lepiej zabezpieczone – często stają się łakomym kąskiem dla żądnych pieniędzy złodziei. Nietrudno się jednak domyślić, że wyrwanie stalowego giganta ze ściany, nie należy do najłatwiejszych zadań. Nie oznacza to jednak, że bandyci się poddają. Ba! Wręcz przeciwnie – próbują coraz to nowszych i bardziej spektakularnych prób ograbienia maszyny z pieniędzy. Jednak to, co zrobili pewni złodzieje w Irlandii, przeszło już niemal do historii.

Jak się okazało, do skoku na bankomat zaangażowali… koparkę. Właśnie za jej pomocą postanowili wyciągnąć maszynę pełną pieniędzy ze ściany. Czy próba się powiodła? Można powiedzieć, że tak. Ale czy wszystko poszło tak, jak przewidywały wcześniejsze plany? Cóż, pewne zastrzeżenia można mieć do sposobu zapakowania bankomatu do podstawionego pojazdu. To jednak trzeba zobaczyć na własne oczy.

Nagranie prezentujemy poniżej:

ZOBACZ TAKŻE: NIE MIAŁ MASECZKI I CHCIAŁ UNIKNĄĆ MANDATU – ZACZĄŁ UDAWAĆ PRZY POLICJANTACH PSA. SZCZEKAŁ, UDAWAŁ ŻE ODDAJE MOCZ. TERAZ CZEKAJĄ GO POWAŻNE KŁOPOTY I WYSOKA GRZYWNA

Złodzieje byli zdeterminowani. Warto zwrócić uwagę na rozcięty dach w samochodzie, który miał przetransportować bankomat w „bezpieczne” miejsce

O ile można powiedzieć, że wyrwanie bankomatu ze ściany poszło dość sprawnie – problemy pojawiły się przy załadunku go na samochód. Jak można dostrzec na nagraniu, złodzieje wcześniej przygotowywali się do skoku. W dachu pojazdu wycięli otwór, przez który mieli wsadzić bankomat. Okazało się jednak, że nie był wystarczający duży. Z pomocą koparki udało się go jednak „wcisnąć” w przygotowane miejsce.

Cała akcja miała miejsce na stacji benzynowej w Dungiven w Irlandii. Zawarte na nagraniu wydarzenia pochodzą z dnia 7 kwietnia 2019 roku.

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.