Rosjanie się do tego posunęli. Zakazana bomba termobaryczna spadła na Ukrainę [WIDEO]

rosjanie się do tego posunęli

Rosjanie się do tego posunęli! Zakazana bomba termobaryczna spadła na Ukrainę – podają ukraińskie władze. W sieci pojawiły się nawet nagrania, które mają prezentować eksplozję bomby próżniowej, zwanej właśnie termobaryczną. Tym samym Rosja złamała konwencję genewską. Portal tvp.info podaje, że wrogie siły zrzuciły ją między innymi na miasto Ochtyrka leżące w obwodzie sumskim w północno-wschodniej Ukrainie. Wcześniej widziane były natomiast ciężkie miotacze ognia TOS-1, które wystrzeliwują takie pociski. W dalszej części tekstu znajdziecie nagrania. Jak działa bomba termobaryczna i dlaczego jest tak niebezpieczna?

Rosjanie się do tego posunęli. Zakazana bomba termobaryczna spadła na Ukrainę! [WIDEO]

Kolejne dramatyczne doniesienia związane z wojną na Ukrainie obiegają świat. Tym razem wszystko wskazuje na to, że Rosjanie posunęli się o kolejny krok i złamali konwencję genewską, używając zakazanych bomb. Mowa o bombach próżniowych, które nazywa się też bombami termobarycznymi.

Jak czytamy w serwisie tvp.info – ich eksplozja wytwarza falę uderzeniową o wiele silniejszą niż typowa bomba tej samej wielkości. Jej przeznaczenie dotyczy raczej pojazdów pancernych, natomiast Rosjanie mieli ją zrzucić na miasto Ochtyrka leżące w obwodzie sumskim w północno-wschodniej Ukrainie.

Wideo, które ma pokazywać eksplozję rosyjskiej bomby termobarycznej na Ukrainie, opublikował w sieci portal NEXTA. Wszystko można zobaczyć na Twitterze:

ZOBACZ TAKŻE: WOŁODYMIR ZEŁENSKI WYPUŚCI NA WOLNOŚĆ WIĘŹNIÓW? MAJĄ WALCZYĆ Z ROSJANAMI

Ciężkie miotacze ognia TOS-1, które wystrzeliwują takie pociski, widziano w ostatnich dniach

Niepokojące doniesienia mówiące o tym, że Rosjanie mają w zanadrzu użycie zakazanej broni termobarycznej, pojawiały się w mediach już od kilku dni. Mianowice, obserwatorzy mieli zauważyć na terytorium Ukrainy ciężkie miotacze ognia TOS-1, które są w stanie wystrzeliwać omawiane pociski próżniowe.

źródło: RMF24.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.