Rosja zaatakuje?! Blisko 100 tys. żołnierzy przy granicy, padła data ofensywy

rosja zaatakuje

Rosja zaatakuje?! Dramatyczne doniesienia zalewają światowe media. Mianowicie, niepokojące informacje przekazał między innymi naczelnik głównego zarządu wywiadu ministerstwa obrony Ukrainy, Kyryło Budanow. Jego informacje mają pokrywać się z tym, co ustalił amerykański wywiad. W pobliżu granicy z Ukrainą, może znajdować się już nawet blisko 100 tysięcy rosyjskich żołnierzy. W kuluarach mówi się nawet o konkretnej dacie ofensywy – przewidziano ją na początek roku 2022.

Rosja zaatakuje?! Blisko 100 tysięcy żołnierzy przy granicy! W sieci krąży data rozpoczęcia ofensywy

Niepokojące doniesienia docierają z Ukrainy. Już jakiś czas temu informowano, że w okolicy jednej z tamtejszych granic, dostrzeżono gromadzące się rosyjskie wojska. Teraz mówi się o tym, że może znajdować się tam już około 100 tysięcy wojskowych. O tym fakcie informował naczelnik głównego zarządu wywiadu ministerstwa obrony Ukrainy, Kyryło Budanow. Portal o2.pl, powołując się na słowa naczelnika podaje, że atak może wyglądać niż ten w 2014 roku – ma być bardziej niszczycielski.

Ukraina spodziewa się, że jeżeli dojdzie do agresji – trzeba być gotowym na naloty, ataki pancerne oraz artyleryjskie i powietrzno-desantowe.

W sieci pojawiły się także wstępne informacje o tym, kiedy może dojść do agresji na Ukrainę. Doniesienia te mają pokrywać się z tym, co ustalił amerykański wywiad. Wszystko ostatecznie ma jednak zależeć od Władimira Putina, do którego należy ostatnie słowo – można o tym przeczytać w „Washington Post”.

ZOBACZ TAKŻE: PIJANI I UZBROJENI BIAŁORUSCY MUNDUROWI PRZY POLSKIEJ GRANICY. SYTUACJA MA SIĘ POWTARZAĆ! MINISTERSTWO OBRONY NARODOWEJ PUBLIKUJE WYMOWNE NAGRANIA [WIDEO]

Wtedy zaatakuje Rosja? Doniesienia z Ukrainy mają pokrywać się z informacjami zdobywanymi przez amerykański wywiad

W doniesieniach możemy przeczytać o tym, że znana jest data ewentualnego ataku rosyjskich wojsk. Mianowicie, Budanow miał powiedzieć, że agresja nastąpi pod koniec stycznia lub z początkiem lutego 2022.

Portal businessinsider.com.pl przytacza słowa ukraińskiego naczelnika, w których mówił, że spodziewane ataki mogą przerosnąć skalą te z roku 2014. Jego zdaniem, napór będzie:

„Znacznie bardziej niszczycielski niż wszystko, co dotychczas zaobserwowano w ramach konfliktu trwającego od 2014 r., w którym zginęło ok. 14 tys. Ukraińców”

źródło: o2.pl, businessinsider.com.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.