Ranking miast, w których żyje się najlepiej – jakie w czołówce?

Agencja badawcza Economist Intelligence Unit opublikowała właśnie ranking miast, w których najlepiej się mieszka. Pod uwagę biorą 30 czynników, które mają wpływa na pozycję danego miejsca. Są to między innymi bezpieczeństwo, dostęp do edukacji czy opieka zdrowotna. Jesteście ciekawi jakie miasto znalazło się na podium i czy w rankingu znajdziemy jakieś z Polski? Przekonacie się o tym poniżej.

Ranking miast

Pewnie jesteście ciekawi, jakie miasto stało się numerem jeden. Otóż jest to Wiedeń, czyli stolica Austrii. Już po raz drugi pojawił się jako przodownik, natomiast doceniono przede wszystkim za niesamowitą infrastrukturę, prawie 280 parków i jedne z najwspanialszych zabytków na świecie. To nie wszystkie zalety tego miejsca, gdyż większość turystów odwiedzających Wiedeń, jest zachwycona i z ogromna pewnością zapowiada powrót w tamte strony.

Następnie, na jednej pozycji niżej – Melbourne, czyli Australia. I to właśnie to miasto przez siedem lat było na samej górze w poprzednich rankingach. Co ciekawe, w pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze dwa australijskie miasta, czyli Adelaide i Sydney. Całą dziesiątkę natomiast znajdziecie poniżej.

   1. Wiedeń
   2. Melbourne
   3. Sydney
   4. Osaka
   5. Calgary
   6. Vancuver
   7. Toronto
   8. Tokyo
   9. Kopenhaga
  10. Adelaide

Niestety, ale żadne polskie miasto nie znalazło się w pierwszej dziesiątce. Jednak Warszawa uplasowała się na 66 pozycji. W porównaniu do roku poprzedniego, spadła o jedno miejsce.

Czy jest na tej liście miasto, w którym chcielibyście kiedyś zamieszkać? A może aktualnie już tam jesteście?

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.