Promocja na Orlenie przedłużona! Wiadomo do kiedy zatankujemy taniej

lepiej zatankuj

Promocja na Orlenie przedłużona! Jak w swoich mediach społecznościowych poinformował Prezes Zarządu PKN ORLEN Daniel Obajtek, polscy kierowcy na stacjach benzynowych Orlen dłużej skorzystają ze specjalnej promocji i będą tankować taniej. Przypomnijmy – początkowo wszystko miało potrwać do końca sierpnia, a promocja była przewidziana jedynie na okres wakacyjny. Teraz jednak podjęto decyzję, że zostaje ona wydłużona. Do kiedy? Szczegóły poniżej.

Promocja na Orlenie przedłużona! Wiadomo do kiedy zatankujemy taniej

A więc stało się – promocja na stacjach Orlen została przedłużona. Chodzi rzecz jasna o akcję grupy PKN Orlen, dzięki której kierowcy mogą tankować paliwo po tańszej cenie. Przypomnijmy – za okazaniem aplikacji Vitay, kierowcy płacą o 30 groszy mniej na każdym litrze paliwa. Ponadto posiadacze Karty Dużej Rodziny osiągają rabat rzędu 40 groszy, a więc płacą jeszcze mniej. Początkowo promocja miała potrwać do końca sierpnia i była przewidziana tylko na okres wakacyjny. Prezes Zarządu PKN ORLEN Daniel Obajtek poinformował jednak za pośrednictwem Twittera, że akcja zostaje przedłużona. Wszystko potrwa o dwa tygodnie dłużej – do 15 września. W mediach społecznościowych Daniel Obajtek pisał:

Zdecydowaliśmy o przedłużeniu wakacyjnej promocji PKN ORLEN o kolejne dwa tygodnie. Do 15 września uczestnicy programu VITAY będą mogli zatankować paliwo z rabatem 30 groszy za litr, a posiadacze Karty Dużej Rodziny z rabatem 40 groszy za litr.

ZOBACZ TAKŻE: Postać przy drodze. To nagranie z Polski mrozi krew w żyłach. Wiadomo o co mogło chodzić [WIDEO]

Problemy z Niemczech. Koniec promocji na paliwo, wielkie poruszenie na stacjach benzynowych

Zupełnie inaczej sytuacja przedstawia się jednak za naszą zachodnią granicą. Jak się okazuje, podobna promocja obowiązywała także na niemieckich stacjach benzynowych, jednak zakończyła się ona 31 sierpnia o północy. Spowodowało to paraliż na drogach, gdyż wiele osób chciało zatankować jeszcze po starej cenie. Wszystko przez to, że różnica pomiędzy starą a nową ceną paliwa okazała się naprawdę znaczna.

Jeszcze pod koniec sierpnia Niemcy tankowali benzynę za 1,63 euro – czyli około 7,71 złotych. Natomiast od czwartku 1 września, za litr benzyny trzeba tam już zapłacić 2,04 euro, czyli w przeliczeniu na polską walutę około 9,65 złotych. Oznacza to, że ceny wzrosły aż o blisko 50 centów.

źródło: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.