Prezydent FIFA zrobił to przy trumnie z ciałem Pelego. Bulwersujące zdjęcie [FOTO]

prezydent fifa zrobił to

Prezydent FIFA zrobił to przy trumnie z ciałem Pelego. Sieć obiegły bulwersujące zdjęcia z Gianni Infantino w roli głównej. Cały piłkarski świat w ostatnich dniach opłakuje śmierć piłkarskiej legendy. Brazylijczyk Pele po ciężkiej chorobie zmarł 29 grudnia, tuż przed końcem 2022 roku. Jednego z najlepszych piłkarzy w historii futbolu żegnały setki tysięcy osób z całego świata. Wśród nich nie zabrakło prezydenta federacji FIFA. Ten jednak po raz kolejny podpadł mediom i kibicom. Co takiego zrobił przy trumnie z ciałem wybitnego piłkarza? Zdjęcie niesie się po sieci…

Prezydent FIFA zrobił to przy trumnie z ciałem Pelego. Bulwersujące zdjęcie obiegło cały świat [FOTO]

Poprzedni rok dla fanów piłki nożnej zakończył się w fatalny sposób. 29 grudnia cały świat obiegły wieści o śmierci Pelego – jednego z najlepszych piłkarzy w historii futbolu. Brazylijczyk był idolem wielu pokoleń. Niestety, w ostatnich latach zmagał się z ciężkimi chorobami. Jego stan z dnia na dzień ulegał znacznemu pogorszeniu. Piłkarz odszedł w wieku 82 lat.

Po śmierci Pelego, setki tysięcy kibiców oddają mu hołd. W Brazylii zapanowała żałoba, a miejscowi odbywali pielgrzymki do miejsca, gdzie wystawiono ciało piłkarza – aby godnie go pożegnać. Na miejscu nie zabrakło rzecz jasna wielkich osobistości ze świata piłki nożnej. Przy trumnie z ciałem wybitnego piłkarza pojawił się między innymi prezydent FIFA – Gianni Infantino. Krytykowany w ostatnim czasie działacz i tym razem się nie popisał. Sieć obiegły zdjęcia z jego niezbyt eleganckim zachowaniem w miejscu zadumy i oddawania szacunku zmarłemu. Na fotografiach opublikowanych w internecie widać prezydenta federacji, który uśmiechnięty pozuje do zdjęć tuż przy ciele Brazylijczyka.

ZOBACZ TAKŻE: Takie rodziny mają zapłacić po 500 złotych na wizycie duszpasterskiej. Ksiądz tyle sobie zażyczył, a teraz tłumaczy

Infantino w ogniu krytyki

Po tym, jak powyższe zdjęcie obiegło światowe media, Infantino znów znalazł się w ogniu krytyki. Już wcześniej wielu osobom nie podobało się to, jakie decyzje podejmuje z pozycji sternika FIFA. Co ciekawe, w mediach społecznościowych pojawiły się tłumaczenia Infantino, dotyczące bulwersującego zdjęcia. Wyjaśniał w nich, że o fotografie poprosili znajomi i rodzina zmarłego:

Chciałbym wyjaśnić, że byłem zarówno zaszczycony, jak i upokorzony, że koledzy z drużyny i członkowie rodziny wielkiego Pele poprosili mnie, czy mógłbym zrobić sobie z nimi kilka zdjęć. Oczywiście od razu się zgodziłem.

Co sądzicie o tych dość pokrętnych tłumaczeniach szefa FIFA?

źródło: sport.tvp.pl, Twitter; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.