Poszedł do sklepu po chleb i cukier – paragon powala. „Dycha nie wystarczyła” [FOTO]

tyle zapłacimy za chleb

Poszedł do sklepu po chleb i cukier, po czym zaniemówił. Paragon z naprawdę małych zakupów dosłownie powala. Jak się okazuje, na wypad do sklepu po drobne, podstawowe zakupy, nie wystarcza już nawet 10 złotych. Rachunek, który poruszył internautów, na Twitterze zaprezentował użytkownik Daniel „Na Wodzie” Kotur. Wszystko okrasił wymownym podpisem: „Ale żeby dycha nie wystarczyła na chleb i cukier…„. Ile ostatecznie zapłacił za dwa produkty? Będziecie w szoku, szczegóły poniżej.

Poszedł do sklepu po chleb i cukier – paragon powala. „Dycha nie wystarczyła” [FOTO]

Jak dobrze wiadomo, aktualnie wszyscy zmagamy się z potworną drożyzną. Niestety jednak, obecnie osiąga ona tak nieprawdopodobny poziom, że w ceny niektórych produktów zaczyna być naprawdę trudno uwierzyć. Na własnej skórze przekonał się o tym jeden z użytkowników Twittera, który wybrał się do sklepu po zaledwie dwa podstawowe produkty – chleb i cukier.

Post w mediach społecznościowych umieścił Daniel „Na Wodzie” Kotur. Jakież musiało być jego zdziwienie, gdy usłyszał przy kasie cenę za swoje skromne zakupy. Okazało się, że bochenek chleba oraz kilogram cukru kosztuje… 12 złotych i 38 groszy. Na Twitterze Pan Daniel wszystko relacjonował w następujący sposób:

Paragony grozy z nadmorskich knajp to pikuś. Wybaczcie podejście, ale niewiele mnie zaskakuje jeśli chodzi o ceny. Ale żeby dycha nie wystarczyła na chleb i cukier… Żadne piętnastki i dwudziestki nie pomogą.

Do posta załączono zdjęcie zakupów oraz paragon:

ZOBACZ TAKŻE: Tak wygląda domek letniskowy po pobycie rodziny z trójką dzieci. W sieci zawrzało [FOTO]

Nie tylko cukier i chleb. Inna internautka pokazała równie małe zakupy, na które też nie starczyło 10 złotych

Pod powyższym postem zaroiło się od komentarzy. Szczególną uwagę przykuwa jeden z nich, gdzie internautka – Pani Paulina – pokazała swoje zakupy. Jak wynika z jej wpisu, w sklepie nabyła jedynie małą margarynę i karton mleka. Tutaj także 10 złotych nie wystarczyło do tego, aby pokryć koszty tych zakupów.

źródło: Twitter, o2.pl; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.