Polski zawodnik kończy karierę reprezentacyjną. Duży cios dla kadry biało-czerwonych

polski zawodnik kończy karierę

Polski zawodnik kończy karierę reprezentacyjną. To bez wapienia będzie duży cios dla kadry biało-czerwonych. Dziś o swojej decyzji za pomocą mediów społecznościowych poinformował Przemysław Krajewski, wieloletni reprezentant kraju w piłce ręcznej. W polskiej drużynie narodowej Krajewski występował od dawna i rzucił w niej wiele bardzo ważnych bramek. W 2015 roku zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata w Katarze. Teraz powiedział „dość”.

Polski zawodnik kończy karierę reprezentacyjną. Duży cios dla kadry biało-czerwonych

Ostatnie Mistrzostwa Świata nie były udane dla polskich piłkarzy ręcznych. Co prawda biało-czerwoni awansowali do drugiej fazy grupowej, co było wręcz ich obowiązkiem, ale nie potrafili pokonać znaczącego rywala i nie zakwalifikowali się nawet do ćwierćfinału. Bolało to o tyle mocniej, że Polacy byli gospodarzami turnieju. Po imprezie pracę z reprezentacją zakończył jej selekcjoner, Patryk Rombel. Teraz nadszedł czas na kolejne odejście. Mianowicie, karierę reprezentacyjną postanowił zakończyć skrzydłowy, Przemysław Krajewski.

Popularny „Krajek” był mocnym punktem zespołu. Lewo-skrzydłowy miał między innymi ważne zadania defensywne. Oprócz tego był skuteczny pod bramką rywala i niekiedy rzucał rzuty karne. W reprezentacji grał ponad 10 lat. W 2015 roku razem z drużyną wywalczył brązowy medal Mistrzostw Świata w Katarze – był wtedy bardzo ważnym ogniwem zespołu. Krajewski w narodowych barwach wystąpił aż 162 razy i rzucił w nich 380 bramek.

ZOBACZ TAKŻE: Nowe zasady współdzielenia kont Netflix. Tyle trzeba dopłacić

Nadszedł czas, aby podjąć bardzo ważną, aczkolwiek trudną dla mnie decyzję o zakończeniu mojej przygody z grą w reprezentacji Polski”

Na facebookowym profilu Przemysława Krajewskiego pojawił się post informujący o jego decyzji. Czytamy tam między innymi:

Reprezentowanie Polski to ogromny zaszczyt, spełnienie marzeń i wspaniałe doświadczenie. Przez 10 lat dumnie reprezentowałem nasz kraj w seniorskiej reprezentacji. Nadszedł czas, aby podjąć bardzo ważną, aczkolwiek trudną dla mnie decyzję o zakończeniu mojej przygody z grą w reprezentacji Polski.

Na sam koniec Przemysław Krajewski dodał:

Reprezentacja będzie zawsze bliska mojemu sercu, więc życzę powodzenia moim kolegom z drużyny i trzymam kciuki za sukcesy Biało-Czerwonych. Dziękuję za wszystko.

źródło: Handball Polska, Facebook, Przemysław Krajewski – Facebook