Polska od razu w finale baraży?! Media: FIFA już podjęła decyzję

polska w finale baraży

Polska od razu w finale baraży?! Zdaniem mediów, FIFA już podjęła decyzję! Jak dobrze wiadomo, reprezentację Rosji wykluczono z rozgrywek FIFA, a co za tym idzie – nie zagra ona z Polakami w półfinale barażu o awans na mundial w Katarze. Wiele wskazuje na to, że Polska wygra walkowerem i dostanie tak zwany wolny los. Oficjalne potwierdzenie tej decyzji ma nastąpić najpóźniej w piątek.

Polska od razu w finale baraży?! Media: FIFA już podjęła decyzję

W związku z trwająca wojną na Ukrainie, gdzie agresorem jest Rosja – ten kraj został niemal całkowicie wykluczony ze światowego sportu, w tym ze struktur FIFA. Wszystko zaczęło się tak naprawdę od reprezentacji Polski, która już wcześniej odmówiła gry z kadrą kraju, który przeprowadził inwazję na Ukrainę. Gdy wykluczenie Rosyjskiej Federacji Piłkarskiej stało się faktem, wiele osób zaczęło zastanawiać się, jaki los czeka naszą drużynę narodową. Wiele wskazuje na to, że mecz z Rosją wygramy walkowerem i o Mistrzostwa Świata w Katarze zagramy od razu w finale baraży. Tam czekać będzie na nas reprezentacja Czech lub Szwecji.

Jak czytamy w sport.tvp.pl, który powołuje się na „Guardiana” – FIFA tak naprawdę już podjęła decyzję i pozostaje tylko czekać na jej oficjalne ogłoszenie. Zdaniem Przeglądu Sportowego, także w Polskim Związku Piłki Nożnej wszyscy są już pewni, że Polska do finału baraży trafi „automatycznie”.

ZOBACZ TAKŻE: CO SIĘ DZIEJE Z WŁADIMIREM PUTINEM I GDZIE TAK NAPRAWDĘ SIĘ ZNAJDUJE? OBSERWATORZY DOSZLI DO BARDZO INTERESUJĄCYCH I ZASKAKUJĄCYCH WNIOSKÓW!

Zamiast meczu z Rosją charytatywny mecz towarzyski Polaków? „Całkowity dochód z imprezy przeznaczony na rzecz Ukrainy”

Wiele osób zastanawia się także, jak potoczą się losy Polaków, jeśli rzeczywiście otrzymają oni bezpośredni awans do finału gry o Mistrzostwa Świata w Katarze. W sport.tvp.pl czytamy, że 24 marca – właśnie zamiast rywalizacji z Rosją – może odbyć się mecz towarzyski na Stadionie Śląskim w Chorzowie. I choć rywal to na ten moment jedna wielka niewiadoma, sport.tvp.pl pisze, że:

 Całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony na rzecz Ukrainy.

źródło: sport.tvp.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.