Policjant w Głogowie uderzył i brutalnie obezwładnił kobietę [WIDEO]

policjant w głogowie

Policjant w Głogowie uderzył i brutalnie obezwładnił kobietę! W sieci pojawiło się nagranie, obrazujące całą dramatyczną sytuację. W sieci momentalnie zawrzało. Wielu osobom, wraz z niektórymi politykami na czele, zachowanie mundurowego bardzo się nie spodobało. Teraz o wszystkim wiadomo już jednak nieco więcej. Portal o2.pl dotarł do oficjalnego stanowiska policji w tejże sprawie. Wyjaśnia się tam, skąd takie a nie inne zachowanie, które można zobaczyć na materiale wideo w dalszej części tekstu.

Policjant w Głogowie uderzył i brutalnie obezwładnił kobietę. W sieci zawrzało

Od wczoraj polski Internet żyje głównie jednym wydarzeniem. Mowa o – według wielu – skandalicznej interwencji policji, jaka miała miejsce podczas marszu przeciw obostrzeniom organizowanym w Głogowie na Dolnym Śląsku. Według wstępnych szacunków, w marszu udział brać mogło około 100 osób. Pojawiają się informacje, jakoby większość z nich pochodziła ze środowiska kibicowskiego.

Do zaprowadzenia porządku zaangażowano policję. W sieci pojawiło się jednak nagranie, która przyćmiło wszystko inne, co działo się wczoraj w Głogowie. Widać na nim mundurowego, który w brutalny sposób rozprawia się z młodą kobietą. Policjant bije ją pałką, łapie za szyje i wywraca na ziemię, gdzie później kobieta jest obezwładniana. Wszystko można zobaczyć poniżej:

ZOBACZ TAKŻE: BAKTERIA NEW DELHI W POLSCE. JAK BRONIĆ SIĘ PRZED SUPERBAKTERIĄ ODPORNĄ NA ANTYBIOTYKI?

Policja wyjaśnia zachowanie funkcjonariusza – portal o2.pl dotarł do oficjalnego stanowiska

W polskiej sieci momentalnie zawrzało, a wiele znanych osób zażądało wyjaśnień właśnie ze strony policji. Michał Szczerba pisał na Twitterze w następujący sposób:

Ustalę nazwisko tego policyjnego bandyty z Głogowa. Proszę o informacje na priv. Gwarantuję anonimowość. Złożę zawiadomienia do prokuratury za przekroczenie uprawnień. Za dwa lata nie będzie go w tej formacji. Będzie szukał pracy w białoruskim OMON!
Poznaliśmy także stanowisko policji – wszystko dzięki rozmowie portalu o2.pl z przedstawicielami tejże formacji. Wyjaśniono tam, że nagranie zaczyna się w momencie, który nie ukazuje całej sytuacji. Kobieta miała zachowywać się agresywnie, szarpać funkcjonariusza i mu ubliżać. Dla o2.pl rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadkomisarz Kamil Rynkiewicz mówił:
Trzeba zwrócić uwagę na agresję kobiety widzianej na nagraniu. Funkcjonariusz był szarpany, wystąpiła agresja słowna, padły słowa powszechnie uznane za obraźliwe.
Po czym dodał:
Policjant uderzył kobietę pałką w umięśnioną część ciała, po czym obezwładnił i założył kajdanki. Kobieta została zatrzymana i doprowadzona do jednostki policji.
źródło: o2.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.