Polacy naprawdę to robią! Ktoś w końcu stracił cierpliwość – wymowny wpis

polacy naprawdę to robią

Polacy naprawdę to robią! Ktoś w końcu stracił cierpliwość i w mediach społecznościowych zamieścił mocny wpis. Aż trudno uwierzyć, że ludzie wpadają na takie pomysły. Sprawę nagłośniła Ochotnicza Straż Pożarna z Gdowa. Wszystko wiąże się z okresem wakacyjnym i upałami, podczas których strażacy i tak mają wiele pracy. Znajdują się jednak osoby, które do straży pożarnej mają dodatkowe prośby…

Polacy naprawdę to robią! Ktoś w końcu stracił cierpliwość – w mediach społecznościowych pojawił się wymowny wpis

Tegoroczne lato jak dotąd jest wyjątkowo upalne. Ludzie masowo wybywają nad wodę, aby tam szukać ucieczki od gorąca, spędzić wolny czas i zwyczajnie się schłodzić, korzystając przy okazji z uroków pięknej pogody. Niektórzy – mowa o osobach posiadających domki z ogrodami oraz działki rekreacyjne – działają na własną rękę i wystawiają wielkie baseny. Nie wszyscy jednak potrafią samodzielnie napełnić je wodą i pomocy szukają u… strażaków. Tak, to niestety nie jest żart. Sprawę nagłośniła Ochotnicza Straż Pożarna z Gdowa. To właśnie między innymi tamtejsi strażacy mieli otrzymywać wezwania do… napełnienia wodą basenów ogrodowych.

O wszystkim Ochotnicza Straż Pożarna z Gdowa napisała w swoich mediach społecznościowych. Post okazał się strzałem w dziesiątkę, gdyż stał się niebywale medialny i dotarł do wielu osób. Pozostaje mieć nadzieję, że także do ludzi, którym chodziło po głowie „zatrudnianie” straży do napełnienia basenu wodą. We wpisie strażaków na Facebooku czytamy:

Szanowni Państwo! W związku z częstymi zapytaniami do naszych druhów oraz telefonami do naszej remizy chcielibyśmy poinformować, że nasza jednostka nie świadczy usług związanych z napełnieniem przydomowych basenów.

straż pożarna

ZOBACZ TAKŻE: Polacy skarżą się na promocję Orlenu na paliwo. Chodzi o aplikację Vitay

Pod wpisem zaroiło się od komentarzy. Po przeczytaniu niektórych można złapać się za głowę…

Jak łatwo się domyślić, pod wpisem wręcz zaroiło się od komentarzy. Co jednak ciekawe znaleźli się tacy, którzy poczuli się nim… urażeni. Mimo tego, iż zdecydowana większość osób popiera strażaków, pod wpisem można przeczytać następujące komentarze (pisownia oryginalna):

W innych krajach strażacy zarabiają w ten sposób myslę że żadna praca nie chańbi.

źródło: o2.pl, Facebook; foto: Facebook

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.